live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В Україні обмежать щільність забудови міст багатоповерхівками


фото: sc-os
Міністерство регіонального розвитку оновить проект державних норм будівництва, у якому буде встановлено максимально допустиму щільність забудови

Про це повідомив заступник міністра Лев Парцхаладзе у Facebook.

"Височезні багатоповерхівки, які примикають одна до одної, відсутність зелених зон, катастрофічна нестача закладів соцінфрастуктури, організованих парковок - це все наслідки недосконалого містобудівного законодавства в Україні”, - йдеться у повідомленні.

За словами заступника, багатоповерхівки створюють величезну купу проблем для жителів, адже немає куди віддати дитину в дитсадок, немає де прогулятися з друзями, немає де поставити машину, немає де вигуляти собаку і багато іншого.

"Сьогодні у діючому містобудівному ДБН відсутні граничні параметри забудови земельних ділянок відносно поверховості, і через це вони часто забудовуються на 90%, а то і на всі 100%. Тому в оновленому проекті ДБН щодо планування та забудови територій ми вводимо максимально допустимий % забудови ділянки, щоб унеможливити її суцільну забудову по всьому периметру без благоустрою для жителів", - додає Парцхаладзе.

Зазначається, чим вища поверховість будинку, тим менший відсоток земельної ділянки відводиться на забудову і більший на облаштування прилеглої території.

Адже чим вище будинок і більша кількість мешканців там проживає, тим більше комфортних умов повинно бути створено для них.

Наприклад, для проектування будинку вище 11 поверхів максимально допустимий % забудови земельної ділянки - 30%, інші 70% - облаштування зелених насаджень, зон відпочинку та дитячих майданчиків.

У випадку, якщо це рівноповерховий будинок, до розрахунку береться середня поверховість.

"Ще один важливий момент - ця норма поширюється тільки на нове будівництво. При реконструкції дані показники не застосовуються, а приймаються відповідно до існуючих розмірів земельної ділянки і % площі забудови”, - пояснює заступник міністра.

новини партнерів

13 грудня, 2018 четвер

13 грудня, 2018 четвер

12 грудня, 2018 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати