live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

8-класник з Маріуполя винайшов економний смарт-бойлер

Маріуполець Кирило Стрельбицький представив унікальний смарт-бойлер, який може економити до 30% електроенергії на нагріванні води

Пристроєм можна керувати за будь-якої точки світу за допомогою Wi-Fi, передає MRPL.city.

Родина Стрельбицького за рік користування смарт-бойлером змогла заощадити 1,5 тис. грн.

"Ідея виникла після того, як у нас часто перегорав тен й були великі витрати на електроенергію. І батько, інженер-механік, дав мені завдання - зробити такий пристрій, який би контролював роботу бойлера. Мені цікава радіоелектроніка, і я бачу себе в ній. І вже більше року смарт-бойлер працює стабільно Мій проект Smart Boiler дозволяє економити електроенергію, затрачену бойлером при нагріванні води, до 30%", - розповів 8-класник.

За словами юного розробника, винахід складається з трьох частин - апаратної, хмарного сервісу, який включає веб-сайт, і додаток для Android. Заощаджувати ж вдається за рахунок обчислень, які видаються сайтом і підказаного в результаті оптимального режиму роботи бойлера.

Читайте також: 4G, 4G+ чи LTE. Чим відрізняються технології та що насправді пропонують українцям

"На сайті можна задавати режим, він передається на пристрій через Wi-Fi і виконує його. Контролювати це можна з будь-якої точки світу за наявності інтернету. Є розумні бойлери, але вони дорогі і їх функціонал набагато нижче, ніж у мого пристрою. Проаналізувавши витрати на електроенергію за рік, я з'ясував, що 50% з них йде на водонагрівач, який споживає 3285 кВт або 5518 грн", - повідомив Стрельбицький.

Він впевнений, що його Smart Boiler буде цікавий не лише звичайним споживачам, але й власникам міні-пансіонатів, спортклубів та готелів. Щоб встановити цей економний прилад, необхідно зняти кришку бойлера, що порушить його гарантійний термін, тому винахід школяра підійде тим, чий бойлер вже не на гарантії. Вартість смарт-бойлера становить 1350 грн.

Читайте також: Геній, який 50 років обдурював смерть. Що треба знати про Стівена Гокінга

"Хотілося б його представити інвесторам, тому що це шанс отримати вкладення в проект і почати його просування", - каже винахідник-початківець.

Кирило планує доопрацювати проект, виготовити перші 50 таких пристроїв, вийти з ним на всеукраїнські обшири йстворити спільноту користувачів пристрою.

Свою розробку 13-річний учень НВК № 27 представив на фестивалі стартапів Up Fest 2018, котрий відбувся у його місті в березні.

null

null

null

null

null

null

null

новини партнерів

24 вересня, 2018 понеділок

23 вересня, 2018 неділя

24 вересня, 2018 понеділок

23 вересня, 2018 неділя

22 вересня, 2018 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати