8-класник з Маріуполя винайшов економний смарт-бойлер
Маріуполець Кирило Стрельбицький представив унікальний смарт-бойлер, який може економити до 30% електроенергії на нагріванні води
Пристроєм можна керувати за будь-якої точки світу за допомогою Wi-Fi, передає MRPL.city.
Родина Стрельбицького за рік користування смарт-бойлером змогла заощадити 1,5 тис. грн.
"Ідея виникла після того, як у нас часто перегорав тен й були великі витрати на електроенергію. І батько, інженер-механік, дав мені завдання - зробити такий пристрій, який би контролював роботу бойлера. Мені цікава радіоелектроніка, і я бачу себе в ній. І вже більше року смарт-бойлер працює стабільно Мій проект Smart Boiler дозволяє економити електроенергію, затрачену бойлером при нагріванні води, до 30%", - розповів 8-класник.
За словами юного розробника, винахід складається з трьох частин - апаратної, хмарного сервісу, який включає веб-сайт, і додаток для Android. Заощаджувати ж вдається за рахунок обчислень, які видаються сайтом і підказаного в результаті оптимального режиму роботи бойлера.
Читайте також: 4G, 4G+ чи LTE. Чим відрізняються технології та що насправді пропонують українцям
"На сайті можна задавати режим, він передається на пристрій через Wi-Fi і виконує його. Контролювати це можна з будь-якої точки світу за наявності інтернету. Є розумні бойлери, але вони дорогі і їх функціонал набагато нижче, ніж у мого пристрою. Проаналізувавши витрати на електроенергію за рік, я з'ясував, що 50% з них йде на водонагрівач, який споживає 3285 кВт або 5518 грн", - повідомив Стрельбицький.
Він впевнений, що його Smart Boiler буде цікавий не лише звичайним споживачам, але й власникам міні-пансіонатів, спортклубів та готелів. Щоб встановити цей економний прилад, необхідно зняти кришку бойлера, що порушить його гарантійний термін, тому винахід школяра підійде тим, чий бойлер вже не на гарантії. Вартість смарт-бойлера становить 1350 грн.
Читайте також: Геній, який 50 років обдурював смерть. Що треба знати про Стівена Гокінга
"Хотілося б його представити інвесторам, тому що це шанс отримати вкладення в проект і почати його просування", - каже винахідник-початківець.
Кирило планує доопрацювати проект, виготовити перші 50 таких пристроїв, вийти з ним на всеукраїнські обшири йстворити спільноту користувачів пристрою.
Свою розробку 13-річний учень НВК № 27 представив на фестивалі стартапів Up Fest 2018, котрий відбувся у його місті в березні.
- Як вже повідомлялося, школяр із Закарпаття представить у США розроблену ним технологію виготовлення паперу з опалого листя.
- Актуальне
- Важливе