live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Єгипті знайшли бюст римського імператора Марка Аврелія та святилище, якому 2,7 тис. років


фото: The Associated Press
Археологи знайшли ритуальну будівлю, датовану VII-VIII століттям до н. е. та бюст видатного римського імператора

Про знахідку повідомили 22 квітня в міністерстві з охорони стародавніх пам'яток Єгипту, передає DW.

Стародавнє святилище бога плодючості й потойбіччя Озіріса — Птаха відносять до часів так званої Ефіопської династії. Святилище було знайдене на півдні Єгипту, під час розкопок у храмі селища Карнак, що неподалік міста Луксор (близько 270 м від Хургади).

Серед знахідок — набір глиняного посуду, нижня частина статуї бога в сидячій позі та кам'яна панель, де зображений жертовний стіл з бараном і гускою.

Святилище було знайдене неподалік храму Амон Ра — головної релігійної споруди Стародавнього Єгипту.

Погруддя римського імператора Марка Аврелія знайшли на розкопках Храму в Ком-Омбо біля Асуану. В Єгипті скульптури римських імператорів — це рідкість, тому бюст вважається унікальним.

Марк Аврелій був при владі в 161 — 180 роках до н. е. Вважається одним із п'яти “хороших імператорів”: його досягнення високо цінують як у політиці, так і філософії. Він сповідував стоїцизм і написав наукову працю “Роздуми про самого себе”. За правління Марка Аврелія римляни здобули контроль над Месопотамією та Вірменією. Імператор вів боротьбу з сарматськими й германськими племенами, придушував повстання в Єгипті.

  • На німецькому острові Рюген у Балтійському морі археологи знайшли сотню 1000-річних срібних монет, кільця, перлини та браслети, пов’язані з епохою данського короля Гаральда Гормсона
  • При розкопках в Країні Басків, автономному співтоваристві на півночі Іспанії, археологи виявили щось дивне - два дерев'яних знаряддя праці, яким, як виявилося, приблизно 90 000 років і які належали неандертальцям
  • Американські науковці виявили стародавнє місто у Мексиці, що налічує понад 40 тисяч будівель
  • Під пірамідальним пагорбом на грецькому острові Даскаліо археологи виявили складну систему дренажу і величезну майстерню з обробки металів віком чотири тисячі років.

новини партнерів

11 серпня, 2020 вівторок

10 серпня, 2020 понеділок

11 серпня, 2020 вівторок

10 серпня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати