live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Єгипті знайшли бюст римського імператора Марка Аврелія та святилище, якому 2,7 тис. років


фото: The Associated Press
Археологи знайшли ритуальну будівлю, датовану VII-VIII століттям до н. е. та бюст видатного римського імператора

Про знахідку повідомили 22 квітня в міністерстві з охорони стародавніх пам'яток Єгипту, передає DW.

Стародавнє святилище бога плодючості й потойбіччя Озіріса — Птаха відносять до часів так званої Ефіопської династії. Святилище було знайдене на півдні Єгипту, під час розкопок у храмі селища Карнак, що неподалік міста Луксор (близько 270 м від Хургади).

Серед знахідок — набір глиняного посуду, нижня частина статуї бога в сидячій позі та кам'яна панель, де зображений жертовний стіл з бараном і гускою.

Святилище було знайдене неподалік храму Амон Ра — головної релігійної споруди Стародавнього Єгипту.

Погруддя римського імператора Марка Аврелія знайшли на розкопках Храму в Ком-Омбо біля Асуану. В Єгипті скульптури римських імператорів — це рідкість, тому бюст вважається унікальним.

Марк Аврелій був при владі в 161 — 180 роках до н. е. Вважається одним із п'яти “хороших імператорів”: його досягнення високо цінують як у політиці, так і філософії. Він сповідував стоїцизм і написав наукову працю “Роздуми про самого себе”. За правління Марка Аврелія римляни здобули контроль над Месопотамією та Вірменією. Імператор вів боротьбу з сарматськими й германськими племенами, придушував повстання в Єгипті.

  • На німецькому острові Рюген у Балтійському морі археологи знайшли сотню 1000-річних срібних монет, кільця, перлини та браслети, пов’язані з епохою данського короля Гаральда Гормсона
  • При розкопках в Країні Басків, автономному співтоваристві на півночі Іспанії, археологи виявили щось дивне - два дерев'яних знаряддя праці, яким, як виявилося, приблизно 90 000 років і які належали неандертальцям
  • Американські науковці виявили стародавнє місто у Мексиці, що налічує понад 40 тисяч будівель
  • Під пірамідальним пагорбом на грецькому острові Даскаліо археологи виявили складну систему дренажу і величезну майстерню з обробки металів віком чотири тисячі років.

новини партнерів

24 вересня, 2018 понеділок

23 вересня, 2018 неділя

24 вересня, 2018 понеділок

23 вересня, 2018 неділя

22 вересня, 2018 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати