//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Україна покращила позицію в рейтингу свободи преси, - "Репортери без кордонів"


фото: DPA
За минулий рік Україна покращила позиції у рейтингу свободи преси за версією "Репортерів без кордонів", посівши 101-ше місце серед 180 країн

Відповідні дані містяться в індексі свободи преси станом на 2018 рік, опублікованому на сайті організації.

Порівняно з минулим роком Україна піднялась на одну позицію і зайняла 101 місце, набравши 31,16 балів. У 2017 році стан свободи преси оцінили у 33,19 бали.

Загалом у рейтингу оцінюють за шкалою від 1 до 100, і чим нижче показник, тим краща ситуація зі свободою слова. Параметрами показників є незалежність медіа та їх різноманіття, умови роботи журналіста, самоцензура, правовий захист та інтелектуальна прозорість.

Загалом, за оцінкою "Репортерів без кордонів", стан свободи слова найбільше погіршився у європейських країнах. Серед 5 країн світу, рейтинг яких зменшився найбільше, чотири з Європи: Мальта (-18 позицій), Чехія (-11 позицій),  Словаччина (-10 позицій) та Сербія (-10 позицій). Така ситуація пояснюється тим, що у зазначених країнах почастішали випадки ворожих висловів в адресу ЗМІ зі сторони політиків. Також, свободу медіа обмежують їх власники.

"Репортери без меж" також відзначають зростання тиску на незалежні ЗМІ та державну пропаганду у Росії (148 місце), посилення цензури у Китаї (176 місце) та тиск на ЗМІ у Польщі (58 місце). Найбільш небезпечною для роботи у ЗМІ країною визнали Сирію, де у 2017 році вбили 13 журналістів.

Згідно рейтингу, перше місце продовжу займати Норвегія, а останнє - КНДР. У десятці країн-лідерів за станом свободи преси знаходиться Швеція, Нова Зеландія, Данія та Коста-Ріка.

  • Нагадаємо, за версією Freedom House в Україні знизився рівень свободи слова. Причиною цього стали блокування сайтів соцмереж та фізичні напади на журналістів.

новини партнерів

‡агрузка...

18 березня, 2019 понеділок

18 березня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати