Часті походи в сауну зменшують ризик інсульту, - вчені
За результатами багаторічного дослідження, що частіше люди ходять до сауни, то менший для них ризик інсульту
Дослідження опубліковане в журналі Neurology, передає MedicalXpress.
Команда вчених з університетів Східної Фінляндії, Брістоля, Лестера, Емори, Кембриджа та Інсбруку протягом 15 років спостерігала за групою з 1628 жителів Східної Фінляндії в віці від 53 до 74 років (чоловіків і жінок).
Учасників експерименту розділили на категорії в залежності від того, наскільки часто вони відвідували традиційну фінську сауну (з відносною вологістю повітря 10-20%): один раз, два-три рази або від чотирьох до семи разів на тиждень.
З'ясувалося, що у тих, хто відвідував сауну два-три рази і чотири-сім разів на тиждень, ризик отримати інсульт виявився нижчим на 14 відсотків і 61 відсоток відповідно в порівнянні з учасниками з першої групи.
При цьому навіть при обліку таких чинників, як стать, вік, наявність діабету, індекс маси тіла, вживання алкоголю, рівень рухової активності та інших, кореляція між частотою відвідин сауни і зниженням ризику інсульту зберігалася.
Зазначається, що дослідження є спостереженням і не відображає причинно-наслідкових зв'язків між використанням сауни та ризиком зниження інсульту. Це лише показує асоціацію.
Обмеження дослідження полягало в тому, що дослідження базувалося на традиційних фінських саунах, і результати не можна застосувати до інших видів теплової терапії, таких як інфрачервоне випромінювання, парові кімнати та гарячі ванни
Читайте також: Люди не стануть сильнішими і не будуть жити довше. Вчені пояснюють, чому наш вид досяг межі розвитку
- Вчені виявили, що роль спадковості в ранньому розвитку інтелекту часто перебільшують, а на формування IQ значно більше впливають середовище й освіта на початку життя
- Канадські вчені опублікували дослідження, в якому дали докладні інструкції для створення нового вірусу віспи. Наукове співтовариство вважає, що це ставить світ під загрозу
- Генетики з лабораторії Каліфорнійського університету в Девісі за допомогою технології генного редагування CRISPR намагаються змусити бика давати тільки чоловіче потомство.
- Дослідник з Лондонського університету пояснив, чому деякі люди можуть чути звуки там, де їх насправді немає, і людина сприймає лише зорову інформацію - наприклад, на анімованих зображеннях.
- Актуальне
- Важливе