//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Часті походи в сауну зменшують ризик інсульту, - вчені

За результатами багаторічного дослідження, що частіше люди ходять до сауни, то менший для них ризик інсульту

Дослідження опубліковане в журналі Neurology, передає MedicalXpress.

Команда вчених з університетів Східної Фінляндії, Брістоля, Лестера, Емори, Кембриджа та Інсбруку протягом 15 років спостерігала за групою з 1628 жителів Східної Фінляндії в віці від 53 до 74 років (чоловіків і жінок).

Учасників експерименту розділили на категорії в залежності від того, наскільки часто вони відвідували традиційну фінську сауну (з відносною вологістю повітря 10-20%): один раз, два-три рази або від чотирьох до семи разів на тиждень.

З'ясувалося, що у тих, хто відвідував сауну два-три рази і чотири-сім разів на тиждень, ризик отримати інсульт виявився нижчим на 14 відсотків і 61 відсоток відповідно в порівнянні з учасниками з першої групи.

При цьому навіть при обліку таких чинників, як стать, вік, наявність діабету, індекс маси тіла, вживання алкоголю, рівень рухової активності та інших, кореляція між частотою відвідин сауни і зниженням ризику інсульту зберігалася.

Зазначається, що дослідження є спостереженням і не відображає причинно-наслідкових зв'язків між використанням сауни та ризиком зниження інсульту. Це лише показує асоціацію. 

Обмеження дослідження полягало в тому, що дослідження базувалося на традиційних фінських саунах, і результати не можна застосувати до інших видів теплової терапії, таких як інфрачервоне випромінювання, парові кімнати та гарячі ванни

Читайте також: Люди не стануть сильнішими і не будуть жити довше. Вчені пояснюють, чому наш вид досяг межі розвитку

новини партнерів

‡агрузка...

25 березня, 2019 понеділок

24 березня, 2019 неділя

25 березня, 2019 понеділок

24 березня, 2019 неділя

23 березня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати