live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В Африці через фекалії бегемотів гине риба. Чому так відбувається

Виявляється, причиною отруєння річкових вод може стати не лише людське втручання, а й великі популяції тварин

Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в Nature Communications.

Екологи давно знають, що забруднення стічних вод може призвести до низьких рівнів кисню у воді і, як наслідок, масової загибелі водних мешканців.

Повідомляється, що відходи гіпопотамів можуть мати аналогічний ефект в річці Мара в Африці, яка проходить через всесвітньо відомий національний заповідник Масаї Мара в Кенії, де проживає понад 4000 бегемотів.

Співавтор дослідження Емма Розі, прісноводний еколог Інституту екосистемних досліджень ім. Кері, пояснює: "Разом живі гіпопотами Мари щодня викидають близько 8 500 кг або 9,3 тонни частково перетравленого рослинного матеріалу в річку. І цей масовий приплив органічної речовини негативно впливає на водне життя".

Бегемоти сплять і пасуться в савані, а дні проводять на мілководді, щоб охолоджуватися та уникати сонця. В цей час вони виробляють відходи, які, розкладаючись, спричиняють дефіцит кисню у воді. Завдяки активності мікроорганізмів, виробляються хімічні речовини, такі як амоній і сульфід, які токсичні для риб.

"У сухі періоди у місцях скупчення тварин накопичується брудна вода. Періодичні інтенсивні дощі в кінцевому підсумку змивають воду вниз за течією. Цей раптовий потік отруєної води може викликати масові загибелі риб" - зазначає Розі.

Протягом трьох років команда дослідників контролювала хімічний склад води, що тече від 171 "басейну гіпопотамів". З 55 потоків отруєна вода була в 49 випадках, і 13 разів призвела до загибелі водних мешканців.

І хоча періодичні "рибні вбивства" можуть погано вплинути на екосистему, команда помітила, що мертва риба забезпечує легкою здобичю птахів та крокодилів.

Один з авторів дослідження, Крістофер Даттон з Єльського університету пояснює: "Є така ідея, що в незайманих людиною річках не повинно бути подібних кисневих аварій, але це мабуть тому, що покоління вчених вивчали місця, в яких більше немає цілісних великих популяцій диких тварин. В цьому плані річка Мара є унікальною,адже ілюструє, як екосистеми могли б функціонувати без впливу людини".

  • Забруднення Світового океану є однією з найгостріших проблем екології. Так, у північній частині Тихого океану зібралося найбільше скупчення пластика у світі. Його виявили ще у 1980-х роках і символічно назвали сміттєвою "плямою". Скупчення щороку збільшується і наразі охоплює площу понад 1,6 млн кв. км, що в рази перевищує попередні оцінки.
  • Дослідивши зразки льоду з Північного Льодовитого океану вчені виявили в деяких брилах понад 12 тисяч мікрочастинок пластику на літр криги. Загалом у ній знайшли 17 видів штучних матеріалів.
  • Британський дайвер Річ Хорнер зняв на камеру занурення в Індійський океан біля острова Нуса Пеніда, неподалік від узбережжя індонезійського туристичного курорту Балі, проте замість очікуваних скупчень скатів і інших риб виявив величезне скупчення пластикових відходів.
  • Іспанські екологи виявили в шлунку мертвого 10-метрового кашалота, якого викинуло на берег країни, понад 29 кілограмів пластику. Він помер, бо не зміг перетравити сміття
  • Японські вчені знайшли і покращили бактерію, що знищує пластик за кілька днів.

новини партнерів

19 серпня, 2018 неділя

18 серпня, 2018 субота

19 серпня, 2018 неділя

18 серпня, 2018 субота

17 серпня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати