ЄС заборонить європейським компаніям дотримуватися санкцій США проти Ірану
ЄС застосує "блокуючу постанову" 1996 року, яка спрямована на захист європейських компаній від екстериторіальних наслідків санкцій США проти Ірану
Про це заявив голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, пише Reuters.
"Ми запускаємо процес застосування "блокуючого закону" 1996 року, який спрямований на те, щоб нейтралізувати екстериторіальні ефекти санкцій. Ми повинні зробимо це завтра вранці", — сказав Юнкер.
При цьому він розкритикував рішення США щодо Ірану і пов'язаних з ним наслідків для ЄС: "Ми не будемо вести переговори з дамокловим мечем над головою".
Постановою європейським компаніям може бути заборонено під страхом покарання дотримуватися американський санкцій проти Ірану.
Глава Європейської ради Дональд Туск заявив, що лідери ЄС на зустрічі в Софії після обговорення виходу США з іранської ядерної угоди, дали ЄК "зелене світло" на застосування заходів щодо захисту інтересів європейських компаній.
Зазначимо, блокуюча постанова - закон, прийнятий в одній країні, щоб перешкодити застосуванню закону, прийнятого в іншій країні.
Читайте також: Іранський поворот Трампа: чому США виходять з іранської ядерної угоди та що очікує на регіон
- Нагадаємо, Трамп офіційно оголосив про вихід США з угоди.
- Згодом Білий дім анонсував нові санкції проти Ірану.
- ЄС заявив, що залишається відданим ядерній угоді з Іраном і не збирається виходити з неї, попри рішення Трампа.
- Франція, Британія і Німеччина закликали Іран і далі виконувати ядерну угоду. Так само підтримали збереження угоди уряди Японії та Австралії.
- Президент Ірану Хасан Роухані пригрозив відновити збагачення урану, якщо ядерна угода провалиться. Потім у іранському парламенті спалили американський прапор.
- Саудівська Аравія пригрозила створити власну ядерну зброю, якщо Тегеран відновить свою ядерну програму.
- Вихід США з ядерної угоди спричинив різке здорожчання нафти.
- 10 травня США розширили персональні санкції проти Ірану.
- Трохи згодом Трамп висловив сподівання, що йому вдасться укласти з Іраном вигідну і справедливу угоду.
- Актуальне
- Важливе