Тегеран висунув Європі вимоги для збереження ядерної угоди
Верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї висунув низку вимог для того, щоб Тегеран надалі дотримувався ядерної угоди після виходу з неї Сполучених Штатів Америки
Про це він написав у своєму Twitter.
Тегеран наполягає, щоб європейські країни випустили резолюцію із засудженням політики США.
Також вони повинні гарантувати, що не підніматимуть питання про ракетну програму Ірану і втручатися у внутрішню політику республіки.
"Європа повинна гарантувати повний продаж іранської нафти. Якщо США вдасться перешкодити продажу нашої нафти, ми повинні мати можливість продати бажану кількість нафти. Європейці повинні - гарантованим чином - компенсувати це і купувати іранську нафту", - заявив верховний лідер Ірану.
Крім того, європейські банки "повинні гарантувати проведення бізнес-транзакцій" з Іраном.
"У нас немає конфліктів щодо цих трьох країн (Великобританії, Франції, Німеччини), але ми не довіряємо їм, виходячи з попереднього досвіду", - написав аятолла.
Тегеран також вимагає, щоб Європа протистояла "будь-яким санкціям щодо Ісламської Республіки і твердо протистояла санкціям США щодо Ірану ".
Хаменеї зазначив, якщо Європа не погодиться на висунуті Іраном умови, Тегеран відновить діяльність у сфері ядерних розробок.
"Протягом двох років США кілька разів порушували Спільний всеосяжний план дій, поки європейці зберігали мовчання. Ці три європейські країни (Великобританія, Франція, Німеччина) повинні довести, що вони не будуть вести себе нечесно і неблагонадійно, як вони вели себе в ході переговорів щодо ядерної угоди в 2004-2005 роках", - написав верховний лідер Ірану в Twitter.
Читайте також: Іранський поворот Трампа: чому США виходять з іранської ядерної угоди та що очікує на регіон
- Нагадаємо, Трамп офіційно оголосив про вихід США з угоди.
- Згодом Білий дім анонсував нові санкції проти Ірану.
- ЄС заявив, що залишається відданим ядерній угоді з Іраном і не збирається виходити з неї, попри рішення Трампа.
- Франція, Британія і Німеччина закликали Іран і далі виконувати ядерну угоду. Так само підтримали збереження угоди уряди Японії та Австралії.
- Президент Ірану Хасан Роухані пригрозив відновити збагачення урану, якщо ядерна угода провалиться. Потім у іранському парламенті спалили американський прапор.
- Саудівська Аравія пригрозила створити власну ядерну зброю, якщо Тегеран відновить свою ядерну програму.
- Вихід США з ядерної угоди спричинив різке здорожчання нафти.
- 10 травня США розширили персональні санкції проти Ірану.
- Трохи згодом Трамп висловив сподівання, що йому вдасться укласти з Іраном вигідну і справедливу угоду.
- Актуальне
- Важливе