live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Супрун розповіла про небезпеку від надмірного використання смартфонів

Якщо тривалий час набирати текст на смартфоні або ж годинами читати текст з екрана чи переглядати на гаджеті відео, неминуче виникнуть серйозні проблеми з опорно-руховим апаратом і, як наслідок, втома і втрата працездатності

Про це у Facebook пояснює в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

"Для порівняння: наша голова в нейтральному положенні важить близько 4-5 кг. Під нахилом в 15 градусів її вага створює напруження для шиї в 12 кг, 60 градусів - 27 кг. Уявіть, яке навантаження постійно отримують ваші спина та шия, якщо ви надовго затримуєтесь в статичному положенні в руках з телефоном", - зазначиала вона.

Окрім того, за словами в.о. міністра, від часто повторюваних рухових паттернів "страждають також ваші руки". Такі симптоми як біль, оніміння, поколювання та запалення в суглобах великого пальця руки вже отримали окрему назву - “texting thumb”. 

Читайте також6 потужних смартфонів 2017 року, які можна купити за одну зарплату

Гаджети можуть "посадити" й зір користувача.

У зв'язку з цим Супрун рекомендує дотримуватися наступних порад:

" -Тримайте телефон на рівні грудей, підборіддя або очей, щоб мінімізувати нахил шиї і підтримувати оптимальне положення в спині.

- Намагайтесь змінювати пальці, якими друкуєте текст чи гортаєте стрічку новин. Зазвичай ми робимо це великим пальцем руки. За можливості кладіть телефон на тверду поверхню та пишіть текст обома руками.

- Не розмовляйте по телефону, тримаючи його між вухом та плечем. Якщо у вас зайняті руки - використовуйте гарнітуру.

- Обмежте користування телефоном 20-хвилинними сеансами, між якими робіть короткі перерви, щоб відволіктись та зробити невелику руханку.

- Робіть вправи для очей, щоб уникнути перенапруження та пересихання".

новини партнерів

6 серпня, 2020 четвер

6 серпня, 2020 четвер

5 серпня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати