live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Супрун розповіла про небезпеку від надмірного використання смартфонів

Якщо тривалий час набирати текст на смартфоні або ж годинами читати текст з екрана чи переглядати на гаджеті відео, неминуче виникнуть серйозні проблеми з опорно-руховим апаратом і, як наслідок, втома і втрата працездатності

Про це у Facebook пояснює в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

"Для порівняння: наша голова в нейтральному положенні важить близько 4-5 кг. Під нахилом в 15 градусів її вага створює напруження для шиї в 12 кг, 60 градусів - 27 кг. Уявіть, яке навантаження постійно отримують ваші спина та шия, якщо ви надовго затримуєтесь в статичному положенні в руках з телефоном", - зазначиала вона.

Окрім того, за словами в.о. міністра, від часто повторюваних рухових паттернів "страждають також ваші руки". Такі симптоми як біль, оніміння, поколювання та запалення в суглобах великого пальця руки вже отримали окрему назву - “texting thumb”. 

Читайте також6 потужних смартфонів 2017 року, які можна купити за одну зарплату

Гаджети можуть "посадити" й зір користувача.

У зв'язку з цим Супрун рекомендує дотримуватися наступних порад:

" -Тримайте телефон на рівні грудей, підборіддя або очей, щоб мінімізувати нахил шиї і підтримувати оптимальне положення в спині.

- Намагайтесь змінювати пальці, якими друкуєте текст чи гортаєте стрічку новин. Зазвичай ми робимо це великим пальцем руки. За можливості кладіть телефон на тверду поверхню та пишіть текст обома руками.

- Не розмовляйте по телефону, тримаючи його між вухом та плечем. Якщо у вас зайняті руки - використовуйте гарнітуру.

- Обмежте користування телефоном 20-хвилинними сеансами, між якими робіть короткі перерви, щоб відволіктись та зробити невелику руханку.

- Робіть вправи для очей, щоб уникнути перенапруження та пересихання".

новини партнерів

20 жовтня, 2018 субота

19 жовтня, 2018 п'ятниця

19 жовтня, 2018 п'ятниця

18 жовтня, 2018 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати