Іспанія арештувала на вимогу Росії фінансиста, який лобіював "закон Магнітського"
Іспанська поліція заарештувала у Мадриді на вимогу Росії міжнародного фінансиста, лобіста спрямованого проти російських корупціонерів "закону Магнітського" Вільяма Браудера
Про це Браудер повідомив у Twitter дорогою до поліцейського відділку.
За годину фінансиста відпустили фінансиста відпустили на вимогу генсека Інтерполу.
"Терміново: Щойно був заарештований іспанською поліцією в Мадриді на вимогу про арешт від російського Інтерполу. Їдемо до поліцейського відділку просто зараз", - написав Браудер.
"Хороші новини. Іспанська національна поліція щойно звільнила мене після того, як генеральний секретар Інтерполу в Ліоні порадив їм не зважати на нову червону заяву російського Інтерполу. Це вже шостий раз, коли в моїй справі Росія зловживала Інтерполом", - додав Браудер за деякий час.
Фінансист також виклав світлину з салону поліцейського авто.
"На задньому місці в іспанській поліцейській машині їду до відділку відповідно до запиту Росії про арешт. Вони не скажуть мені, до якого відділку", - зазначив Браудер.
При цьому в Мадриді Браудер опинився саме через справу Магнітського - він має дати свідчення щодо крупної суми грошей, виведених у Іспанію.
"За іронією долі, причина, з якою я в Мадриді, - дати свідчення головному іспанському прокурору в справі проти російської мафії Хосе Грінді про величезну суму грошей зі справи Магнітського, які спливли до Іспанії. Тепер, коли мене звільнили, моя місія продовжується. Зустрічаюся із прокурором Гріндою зараз", - розповів Браудер.
"Закон Магнітського" - закон США та низки інших країн, що містить перелік російських чиновників, причетних до шахрайств, переслідувань і порушень прав людини, зокрема пов'язаних зі справою компанії Hermitage Capital Management і смертю російського адвоката Сергія Магнітського. Посадовцям, причетним до справи Магнітського та подібних порушень, заборонено в'їзд до США, щодо них запроваджено санкції економічного характеру - арешти майна, корупційних рахунків тощо.
Після США подібний законодавчий акт ухвалив Європарламент щодо таких осіб та їхнього майна у країнах ЄС. У жовтні 2017 парламент Канади одноголосно прийняв закон S-226 про захист жертв корумпованих іноземних властей, на що Росія погрожує "відплатою".
Сергій Магнітський помер у СІЗО в Москві після року утримання за ґратами в умовах, які правозахисники охарактеризували як тортури. Як вважають колеги юриста у фонді Hermitage, кримінальну справу було заведено на нього як помсту за розкриття великої корупційної афери.
Urgent: Just was arrested by Spanish police in Madrid on a Russian Interpol arrest warrant. Going to the police station right now.
— Bill Browder (@Billbrowder) 30 мая 2018 г.
In the back of the Spanish police car going to the station on the Russian arrest warrant. They won’t tell me which station pic.twitter.com/Xwj27xC7Zd
— Bill Browder (@Billbrowder) 30 мая 2018 г.
This is the arrest warrant pic.twitter.com/Cr1Sf4vS4a
— Bill Browder (@Billbrowder) 30 мая 2018 г.
Good news. Spanish National Police just released me after Interpol General Secretary in Lyon advised them not to honor the new Russian Interpol Red Notice. This is the 6th time that Russia has abused Interpol in my case pic.twitter.com/ZonzXizvIJ
— Bill Browder (@Billbrowder) 30 мая 2018 г.
Ironically, the reason I’m in Madrid is to give evidence to senior Spanish anti Russian mafia prosecutor Jose Grinda about the huge amount of money from the Magnitsky case that flowed to Spain. Now that I’m released my mission carries on. Meeting with Prosector Grinda now
— Bill Browder (@Billbrowder) 30 мая 2018 г.
- Актуальне
- Важливе