Іран вирішив відновити збагачення урану у більших масштабах
Іран проінформує Міжнародне агентство з атомної енергетики (МАГАТЕ) про початок процесу нарощування потужностей зі збагачення урану
Про це заявив заступник керівника Організації з атомної енергії Ірану Бехруз Камальванді, передає Reuters.
"У листі, який буде передано МАГАТЕ, Іран оголосить, що процес нарощування потужностей з виробництва UF6 (гексафторид урану) почнеться у вівторок", - сказав він.
За його словами, Іран має в своєму розпорядженні можливості для прискорення виробництва центрифуг, які використовуються для збагачення урану. UF6 є сировиною для центрифуг.
Читайте також: Іранський поворот Трампа: чому США виходять з іранської ядерної угоди та що очікує на регіон
Верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї заявив у понеділок, що він розпорядився почати підготовку до збільшення потужностей зі збагачення урану, якщо ядерна угода 2015 року зi світовими державами розвалиться після виходу США з неї минулого місяця.
Європейські держави, які підписали угоду, досі підтримують її, але мають побоювання з приводу програми балістичних ракет Ірану і його впливу на Близькому Сході. Іран каже, що ці два питання не підлягають обговоренню.
За угодою зі США, Францією, Німеччиною, Великою Британією, Росією і Китаєм, Іран суворо обмежив потужності зі збагачення урану, щоб запевнити держави у тому, що він не використовується для розробки ядерних бомб.
В обмін Іран отримав послаблення санкцій, більшість з яких були скасовані у січні 2016 року. Нині США вводять нові санкції і хочуть укласти новий договір.
- Нагадаємо, 8 травня президент Сполучених Штатів Дональд Трамп офіційно оголосив про вихід США з угоди.
- Згодом Білий дім анонсував нові санкції проти Ірану.
- ЄС заявив, що залишається відданим ядерній угоді з Іраном і не збирається виходити з неї, попри рішення Трампа.
- Франція, Британія і Німеччина закликали Іран і далі виконувати ядерну угоду. Так само підтримали збереження угоди уряди Японії та Австралії.
- Президент Ірану Хасан Роухані пригрозив відновити збагачення урану, якщо ядерна угода провалиться. Потім у іранському парламенті спалили американський прапор.
- Саудівська Аравія пригрозила створити власну ядерну зброю, якщо Тегеран відновить свою ядерну програму.
- Вихід США з ядерної угоди спричинив різке здорожчання нафти.
- 10 травня США розширили персональні санкції проти Ірану.
- Трохи згодом Трамп висловив сподівання, що йому вдасться укласти з Іраном вигідну і справедливу угоду.
- Актуальне
- Важливе