live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Рада схвалила закон про Нацбезпеку, зробивши перший крок до НАТО

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект №8068 "Про національну безпеку України"

Про це повідомляє Еспресо.TV.

Проект закону до другого читання з трибуни Ради представив Секретар Комітету з питань національної безпеки і оборони Іван Вінник.

Він зауважив, що для того, аби Україна стала членом НАТО, перший крок має зробити саме парламент, ухваливши необхідне законодавство. 

Депутат також нагадав, що у представників НАТО та Євросоюзу спочатку були зауваження до законопроекту, які стосувалися 9 його областей. Втім, проблему було вирішено. 

"15 червня керівництво України отримало листа від західних партнерів на підтримку фінальної редакції... В ньому зазначається, що текст, запропонований до другого читання, повністю відповідає стандартам європейським та стандартам НАТО в питаннях управління сектором безпеки та оборони", - наголосив Вінник. 

Законопроект передбачає скасування трьох законів "Про основи національної безпеки України", "Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави" та "Про організацію оборонного планування".

Депутати також схвалили внесення до законопроекту правок № 106, 115, 248, 279, 311, у тому вигляді, в якому їх зачитав Вінник з трибуни Ради. Ці правки відповідають рекомендаціям НАТО.

Зокрема, були введені наступні зміни:

Правка 106. Доповнити статтю 4 новою частиною третьою такого змісту, у звязку з цим змінити подальшу нумерацію частини четвертої. Прозорість передбачає повне розкриття фінансової інформації щодо функціонування сектору безпеки та оборони з метою забезпечення ефективного використання фінансових ресурсів з урахуванням вимог закону Про Державну таємницю.

Правка 115. Абзац перший частини другої статті шостої викласти у наступній редакції: ВРУ, відповідно до статті 89 Конституації, створює комітети ВРУ, до повноважень яких належить, зокрема, забезпечення контролю за діяльністю органів сектору безпеки і оборони.

Правка 279. Викласти у новій редакції: із введенням воєнного стану Національна гвардія приводиться у готовність до виконання завдань за призначенням в умовах дії правового режиму воєнного стану входить до сил оборони, виконує завдання та підпорядковується відповідно до положень закону України Про правовий режим воєнного стану та закону Про Національну гвардію.

Правка 311. Абзац перший частини першої статті 20 викласти так: розвідувальні органи України, державні або структурні підрозділи у її складі, уповноважені здійснювати розвідувальну діяльність з метою захисту національних інтересів від зовнішніх загроз.    

Зазначимо, 19 червня Комітет з питань національної безпеки та оборони рекомендував парламенту ухвалити у другому читанні та в цілому законопроект “Про національну безпеку України” (№8068). За основу законопроект №8068 схвалили 5 квітня

Цей законопроект ще 17 січня було обговорено та схвалено Радою національної безпеки та оборони. Документ розроблявся у взаємодії з експертами НАТО, США та Європейського Союзу з метою приведення української законодавчої бази у відповідність до стандартів держав-членів НАТО. 

"Проект ставить перед собою завдання членства України і в Європейському Союзі, і в Північноатлантичному договорі, що має бути безумовною гарантією безпеки, суверенітету та територіальної цілісності нашої держави", - пояснив президент Петро Порошенко, який і ініціював законопроект.

Секретар РНБО Олександр Турчинов тоді зауважив, що законопроект має узагальнити усі вже здійснені та заплановані реформи сектору безпеки і оборони.

28 лютого законопроект №8068 "Про національну безпеку України" було зареєстровано у Раді. Попри це, проект закону розкритикували представництва ЄС та НАТО в Україні. 

Зокрема, вони зазначили, що низка положень суперечить практикам Євросоюзу та НАТО, адже законопроект не передбачає парламентського контролю за діяльністю СБУ, що є однією з фундаментальних цілей та вимог документа.

Дипломати також висловили занепокоєння у зв'язку із положенням про Ставку Верховного Головнокомандувача, "яке не відповідає стандартам і принципам НАТО та може мати суттєвий негативний вплив на принцип цивільного контролю".

У відповідь на це Порошенко заявив, що остаточна редакція законопроекту передбачатиме запровадження цивільного парламентського контролю за діяльністю СБУ. 

новини партнерів

‡агрузка...

17 жовтня, 2019 четвер

17 жовтня, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати