live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені виявили зв`язок між стресом та аутоімунними захворюваннями

Масштабне 30-річне дослідження виявило міцний зв'язок між стресовими розладами і підвищеним ризиком розвитку аутоімунних захворювань, таких як артрит і хвороба Крона

Про це повідомляє портал New Atlas.

В рамках дослідження вчені проаналізували більше мільйона людей в Швеції протягом 30-річного періоду, і виявили кореляцію між переживанням стресу і розвитком аутоімунних захворювань.

 З досліджуваних індивідів у більш ніж 100 000 було діагностовано якийсь розлад, пов'язаний зі стресом - починаючи від посттравматичного стресового розладу (ПТСР) і закінчуючи гострою стресовою реакцією і розладом адаптації.

Їх порівняли з людьми, у яких за 30 років не було діагностовано будь-яких стресових розладів.
Виявилося, що у тих, хто за цей період пережив стресовий розлад, ймовірність розвитку одного з 41 аутоімунних захворюваннь була вище на 30-40 відсотків. У список аутоімунних захворювань входили такі хвороби, як ревматоїдний артрит, псоріаз, хвороба Крона і целіакія.

"З попередніх досліджень ми знаємо, що переживання стресу в занадто великій кількості підриває нашу імунну систему, проте це перша робота, яка демонструє зв'язок між ПТСР і іншими стресовими розладами і підвищеним ризиком розвитку аутоімунних захворювань на основі великої вибірки", - зазначає дослідник Уннур Анна Валдімарсдоттір .

Крім того, дослідження виявило, що у випадках з особами, у яких ПТСР було діагностовано в ранньому віці, ризик розвитку аутоімунних захворювань підвищувався.  Дослідники також виявили, що ті з суб'єктів, хто незабаром після діагнозу отримував лікування антидепресантами від ПТСР, демонстрували меншу ймовірність розвитку в подальшому аутоімунних захворювань; 

Вчені попереджають, що поки зарано робити конкретні висновки: хоча дослідження може підтверджувати гіпотезу про причинно-наслідковий зв'язок між стресом і аутоімунними хворобами, це всього лише наглядове дослідження.

Читайте також: Люди не стануть сильнішими і не будуть жити довше. Вчені пояснюють, чому наш вид досяг межі розвитку

новини партнерів

‡агрузка...

18 лютого, 2019 понеділок

18 лютого, 2019 понеділок

17 лютого, 2019 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати