Вчені виявили зв`язок між стресом та аутоімунними захворюваннями
Масштабне 30-річне дослідження виявило міцний зв'язок між стресовими розладами і підвищеним ризиком розвитку аутоімунних захворювань, таких як артрит і хвороба Крона
Про це повідомляє портал New Atlas.
В рамках дослідження вчені проаналізували більше мільйона людей в Швеції протягом 30-річного періоду, і виявили кореляцію між переживанням стресу і розвитком аутоімунних захворювань.
З досліджуваних індивідів у більш ніж 100 000 було діагностовано якийсь розлад, пов'язаний зі стресом - починаючи від посттравматичного стресового розладу (ПТСР) і закінчуючи гострою стресовою реакцією і розладом адаптації.
Їх порівняли з людьми, у яких за 30 років не було діагностовано будь-яких стресових розладів.
Виявилося, що у тих, хто за цей період пережив стресовий розлад, ймовірність розвитку одного з 41 аутоімунних захворюваннь була вище на 30-40 відсотків. У список аутоімунних захворювань входили такі хвороби, як ревматоїдний артрит, псоріаз, хвороба Крона і целіакія.
"З попередніх досліджень ми знаємо, що переживання стресу в занадто великій кількості підриває нашу імунну систему, проте це перша робота, яка демонструє зв'язок між ПТСР і іншими стресовими розладами і підвищеним ризиком розвитку аутоімунних захворювань на основі великої вибірки", - зазначає дослідник Уннур Анна Валдімарсдоттір .
Крім того, дослідження виявило, що у випадках з особами, у яких ПТСР було діагностовано в ранньому віці, ризик розвитку аутоімунних захворювань підвищувався. Дослідники також виявили, що ті з суб'єктів, хто незабаром після діагнозу отримував лікування антидепресантами від ПТСР, демонстрували меншу ймовірність розвитку в подальшому аутоімунних захворювань;
Вчені попереджають, що поки зарано робити конкретні висновки: хоча дослідження може підтверджувати гіпотезу про причинно-наслідковий зв'язок між стресом і аутоімунними хворобами, це всього лише наглядове дослідження.
Читайте також: Люди не стануть сильнішими і не будуть жити довше. Вчені пояснюють, чому наш вид досяг межі розвитку
- Раніше біологи з Університету Солка в Каліфорнії вживили в голову миші людські мозкові органели розміром з сочевицю.
- Фахівці Інституту Уайтхед (США) застосували технологію генного редагування CRISPR, щоб знайти і усунути найпоширеніші причини розумової відсталості у чоловіків - синдрому Мартіна - Белл.
- Вченим вперше вдалося повернути розвиток хвороби Альцгеймера в зворотньому напрямку. Група вчених з клініки Клівленда при Дослідницькому інституті Лернера (США) виявила, що поступове зниження концентрації певного ферменту здатне запобігти утворенню амілоїдних бляшок при хворобі Альцгеймера
- Дослідники виявили, що роль спадковості в ранньому розвитку інтелекту часто перебільшують, а на формування IQ значно більше впливають середовище й освіта на початку життя
- Актуальне
- Важливе