live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Оголошено імена лауреатів Міжнародної премії ім. Івана Франка 2018 року

22 червня 2018 року в Інституті славістики Віденського університету (Австрія) відбулося засідання журі Міжнародної премії ім. Івана Франка, на якому було визначено цьогорічних лауреатів

Про це повідомляється на офіційній сторінці Міжнародного фонду ім. Івана Франка.

null

У номінації “За вагомі досягнення у галузі соціально-гуманітарних наук” лауреатом Міжнародної премії ім. Івана Франка 2018 року став Йоганнес Ремі. Його праця “Брати чи вороги: Український національний рух та Росія, з 1840-х до 1870-х років” набрала найбільшу кількість балів журі і була визнана найкращою.

Рецензент монографії, професор Неапольського університету ім. Фрідріха ІІ Сімоне Аттіліо Беллецца наголосив, що книга Ремі є дуже добре дукоментованим дослідженням механізму цензури та репресій українського руху в царській імперії.

"Надзвичайно докладний і барвистий портрет еволюції українського національного руху та Україно-російських відносин у ХІХ столітті",- зазначив Беллецца.

Читайте також: Шевченко, Франко чи Тичина. Перевір, як добре пам'ятаєш вірші зі шкільної програми. Тест

null

У номінації “За вагомі досягнення у галузі україністики” перемогу здобула монографія "…І остання часть дороги. Іван Франко в 1908-1916 роках" авторства Ярослави Мельник.

Як зазначив рецензент монографії професор Борис Бунчук: "Поважний науковий здобуток Ярослави Мельник слугує всеохопному збагненню генія Франка".

"Праця є дуже важливою для пізнання самого Франка і часу, який описується в книзі! Я наче опинився біля Івана Франка", - зауважив член журі Євген Бистрицький.

Зазначимо, що до складу міжнародного журі увійшло 12 вчених з університетів України, Австрії, Італії, Словаччини та Польщі.

Переможці Міжнародної премії ім. Івана Франка отримають грошову винагороду та золотий знак лауреата. Церемонія нагородження лауреатів Міжнародної премії ім. Івана Франка відбудеться 27 серпня 2018 року на батьківщині І. Франка у Дрогобичі на Львівщині.

Нагадаємо, Міжнародну премію ім. Івана Франка засновано у 2015 році його онуком - Роландом Франком. Основною метою Премії є сприяння всеосяжному вивченню творчої, наукової, громадської діяльності Івана Франка, заохочення вчених з різних країн світу до проведення актуальних досліджень у галузі соціально-гуманітарних наук та україністики. Премія є щорічною і вручається 27 серпня - у день народження Івана Франка.

Лауреати Премії нагороджуються грошовою винагородою та золотим знаком лауреата.

Довідка

Лауреати Премії попередніх років:

у 2016 році - архієпископ-емерит, колишній глава УГКЦ Любомир Гузар з науковою монографією "Андрей Шептицький Митрополит Галицький (1901-1944) провісник екуменізму";

у 2017 році у номінації "За вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики" - професор Інституту славістики Віденського університету Міхаель Мозер з монографією "New Contributions to the History of the Ukrainian Language";

у 2017 у номінації "За вагомі досягнення у галузі соціально-гуманітарних наук" - заслужений професор Львівського національного університету імені Івана Франка, академік Олег Шаблій з науковою роботою "Суспільна географія" у 2-х томах.

  • Нагадаємо, 10 травня 2018 року у Львові після тривалої тяжкої хвороби померла Надія Франко - правнучка класика української літератури Івана Франка.

новини партнерів

‡агрузка...

21 вересня, 2019 субота

21 вересня, 2019 субота

20 вересня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати