//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В зоні відчуження Чорнобиль встановлять діджітал-скульптуру ARTEFACT

В Україні стартував арт-проект ARTEFACT за участю міжнародних та українських митців, що єднає медіа, digital та арт

Проект присвячений сучасній проблемі інформаційної епохи, що сколихнула весь світ – маніпулювання інформацією, фейкових новин та постправди.

Мета проекту ARTEFACT – залучення активних верств населення до існуючої проблематики свідомого споживання та поширення інформації, навичок її фільтрування та зростання загального рівня медіаграмотності.

За сприяння Державного агентства України з управління зоною відчуження вперше у зоні відчуження буде встановлено масштабну діджитал-скульптуру ARTEFACT, а світові зірки створять музичний супровід до неї з використанням звуків Чорнобиля. 

«Чорнобильська тематика завжди викликала неабиякий інтерес у громадськості та представників ЗМІ. А там, де є попит на інформацію, можуть з’являтися чутки, легенди і як результат – фейкові новини. Це все веде до дезінформації громадян щодо важливих питань. Тому агентство підтримує ініціативу організаторів ARTEFACT. Якісне, точне й правдиве інформування, боротьба з фейками і відповідальне споживання інформації – запорука розвитку нашої держави», – наголошує голова ДАЗВ Віталій Петрук.

Презентація скульптури у Чорнобилі, куди буде запрошено пресу з усього світу, відбудеться в жовтні. До цього часу українські та міжнародні митці будуть працювати над музичним супроводом до скульптури та відвідають низку зустрічей з активної молоддю на тему захисту від фейкової інформації, фактчекінгу, розвитку критичної думки та медіаграмотності. Всі події арт-проекту стануть частиною документального кіно.

«Світ зіткнувся з викликом, на якій немає відповіді. Потік інформації зростає щодня і ми захлинемося в ньому. Нами все легше маніпулювати, а істина стає все далі від нас. Якщо суспільство не схаменеться, фейки поглинуть нас. Цей проект призваний достукатись до кожної свідомої людини та нагадати про важливість свідомого споживання та поширення інформації. Це відповідальність кожного з нас», – автор проекту Валерій Коршунов / RASSVET.

В рамках проекту ARTEFACT буде реалізовано низку заходів, серед яких:

1. Створення та встановлення у Зоні відчуження Чорнобильської АЕС унікальної інтерактивної digital-скульптури, яка спілкується зі спостерігачем

2. Написання саундтреку до неї міжнародними артистами

3. Створення бібліотеки звуків «Звуки Чорнобиля», яку зможуть використовувати музиканти з усього світу

4. Лекторії з молоддю та працівниками креативних індустрій на тему постправди та підвищення медіаграмотності

5. Інтерактивні виставки та комунікації на фестивалях та культурних заходах України

6. Презентація digital-скульптури у Чорнобилі з організацію міжнародних прес-турів

7. Створення документального кіно «АРТЕФАКТ»

Проект ARTEFACT має за мету привернути увагу кожного до важливої проблеми сучасності, яка починає охоплювати весь світ та впливає на життя кожного з нас, застерегти від можливості стати не лише жертвою маніпуляцій, але й розповсюджувачем фейкової інформації.

ДОДАТКОВО ПРО ПРОБЛЕМАТИКУ ПРОЕКТУ

Інформація та контекст завжди створювали реальність життя людей

Переписування історії, спотворення фактів, недомовленість або зміна контексту – все це працювало раніше й успішно працює сьогодні. Від Вавилона до Риму, від Хрестових походів до Епохи Відродження, від Наполеона до Трампа. Ми знаємо історію людства тільки зі слів тих, хто переміг всіх незгодних.

Змінюючи інформацію, можна маніпулювати не тільки сьогоденням, а й минулим, стираючи досягнення наших предків. Можна створювати нові реалії нашого життя. У минулому тільки уряд і впливові діячі могли маніпулювати суспільною свідомістю. Сьогодні такою можливістю володіє практично будь-яка людина з доступом в інтернет.

Вживання терміну «фейкові новини» виявилося стійким трендом: про них постійно згадують у пресі, стрічках соціальних медіа та аналітичних матеріалах. Останнім часом триває широка дискусія навколо тем фальсифікації новин, «агресивних промов» (hate speech) або так званих «альтернативних фактів» (alternative facts), все це переросло у всесвітній феномен. Потужний інструмент пропаганди у вигляді інтервенції в інформаційне поле країни призводить до непередбачуваних подій в геополітиці.

Як це працює? Чи міг хтось два роки тому повірити в те, що більшість британців проголосує за вихід з Євросоюзу, а в США оберуть президентом Дональда Трампа? Суспільство шукає відповіді на ці питання через демократизацію влади та медіа.

— Термін FAKE NEWS став словом 2017 року

— Оксфордський словник англійської мови назвав словом 2016 року — «постправда» (post-truth)

Недостовірна інформація ретвітиться користувачами на 70% частіше, ніж справжні новини

— Поки традиційні медіа намагаються визначити своє місце в сучасному світі, рівень довіри до ЗМІ сягнув історичного мінімуму. За 2017 рік частка аудиторії 18-49 років, що довіряє ЗМІ, скоротилася з 36% до 26%. Майже аналогічний показник падіння довіри в аудиторії 50+ — з 45% до 38%.

За додатковою інформацією або інтерв’ю звертайтеся до прес-служби проекту: Sveta@musicweek.ua. Сайт проекту ARTEFACT http://artefact.live/Соціальні мережі проекту ARTEFACT.

новини партнерів

‡агрузка...

18 серпня, 2019 неділя

17 серпня, 2019 субота

18 серпня, 2019 неділя

17 серпня, 2019 субота

16 серпня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати