Ілон Маск допомагатиме рятувати дітей із затопленої печери в Таїланді
Ілон Маск 6 липня відправить в Таїланд фахівців двох своїх компаній для допомоги в порятунку групи школярі, які застрягли в затопленій печері
Про це написав у Twitter.
"Інженери SpaceX і Boring Co відправляться в Таїланд завтра, щоб дізнатися, чи можемо ми бути корисні уряду. Ймовірно, є багато складнощів, які важко оцінити, не перебуваючи на місці", - йдеться в повідомленні.
До цього до підприємця з проханням про допомогу звернулися користувачі Twitter. Потім співробітники його компанії SpaceX вирішили напряму зв'язатися з владою Таїланду.
I suspect that the Thai govt has this under control, but I’m happy to help if there is a way to do so
— Elon Musk (@elonmusk) 4 липня 2018 р.
Тоді ж Маск повідомляв, що у його бурильної компанії Boring Co є вдосконалений радіолокатор і значний досвід. Крім того, він розглядав можливість відправки до печери акумулятори високої потужності Powerwall, вироблені компанією Tesla Motors. Зазначалося, що вони можуть виявитися необхідні для роботи насосів, що відкачують воду з печери.
Наразі підприємець переписується у Twitter з установами та людьми, які також можуть допомогти.
Maybe worth trying: insert a 1m diameter nylon tube (or shorter set of tubes for most difficult sections) through cave network & inflate with air like a bouncy castle. Should create an air tunnel underwater against cave roof & auto-conform to odd shapes like the 70cm hole.
— Elon Musk (@elonmusk) 6 липня 2018 р.
Губернатор провінції, де пропали діти, повідомив про вдале завершення пошукової операції. Проте підлітків наразі не евакуювали з печери. Рятувальники зазначають, що знайшли їх і переконалися, що всі живі. Для їхнього визволення з печер відкачують воду.
Група підлітків 11-16 років та їх 25-річний тренер зникли 23 червня в печерному комплексі Тхам Луанг, куди вони вирушили на екскурсію.
Більше ніж тисяча людей, зокрема армія, поліція, волонтери і фахівці з різних країн, брали участь в рятувальній операції. Пошуки ускладнювалися затяжними дощами, які затопили печери. У зв’язку з цим до операції залучили аквалангістів.
Рятувальники розраховували, що групі вдалося врятуватися від повені, забравшись на один з майданчиків в печерах, куди не дійшла вода.
Згодом стало відомо, що один з рятувальників-водолазів загинув після того, як доставив кисневі балони застряглим підліткам. Він втратив свідомість на зворотному шляху. Зазначалося, що рівень кисню в частині печери з дітьми став викликати тривогу у рятувальників. Аквалангісти готуються протягнути до підлітків додатковий повітряний шланг.
Серед аквалангістів-рятувальників є і українці. Про це розповів український дайвер Всеволод Коробов, який брав участь у рятувальній операції у Таїланді, передає "Громадське"
"З'ясувалося, що у підрозділу морських котиків, яке туди прибуло, немає достатньої підготовки. Наша команда допомагала котиків, ми були групою підтримки для них", - сказав Коробов.
За словами водолаза, діти і тренер використовували печеру як гральний майданчик для набуття навичків тімбілдінгу.
"Те, що вони пішли в цю печеру, було елементом тімбілдінга. Вони вирішили пройти по цій печері в місце Патайя-бич - красива піщана зона в 5 км від входу. Вони туди успішно дісталися, але вибратися назад не вдалося: почалися сильні дощі, рівень води піднявся, проходи, через які можна було вийти, виявилися затопленими. Потрібно віддати належне тренеру - він зорієнтувався, підняв хлопців вище за течією, що утворилася в підземній річці в ділянку, яка не затоплюється, і там їм вдалося протриматися 9 днів. Туди доставили харчування, медикаменти, їх обігріли, завезли космічні ковдри, їх готують до потенціального вилучення з цієї печери", - розповів Коробов.
За словами дайвера, дітей спробують навчити пірнати і так вивести з печери, проте за наявності найменшого ризику таку операцію скасують і постачатимуть їм харчі і ліки 4-5 місяців.
"Треба подолати масу проблем: навчити їх дихати з регулятора акваланга, переконатися, що вони зможуть це робити і спробувати їх звідти вивести. Тайські колеги сказали, що якщо буде найменший шанс провалу операції, вони її виключають. Тоді будуть по максимуму завантажувати в печеру продовольство, медикаменти, щоб протриматися 4-5 місяців, поки вода не спаде. З ними будуть залишатися військові медики, буде проведена телефонна зв'язок і діти опиняться заблокованими довгий період часу. Вони знаходяться в сухій частині, температура повітря в печері близько 23-24 градусів. Мінімальний запас їжі вони примудрилися розтягнути на цей час. Це допомогло їм вижити. І те, що вони згуртувалися як команда", - сказав Коробов.
- Актуальне
- Важливе