//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Антикорупційний суд: Рада ухвалила закон про судоустрій та статус суддів

Народні депутати проголосували за внесення змін до закону "Про судоустрій і статус суддів"

Про це повідомляє Еспресо.TV.

За проект закону №7441 "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" у зв'язку з прийняттям Закону України "Про Вищий антикорупційний суд" проголосували 254 народних обранців.

Після ухвалення правок Антикорупційний суд матиме право розглядати апеляції на вироки інших судів у справах топ-корупції. Саме це і вимагали західні партнери України.

Як зазначається в пояснювальній записці, цей законопроект потрібен для комплексного несуперечливого врегулювання питань організації та діяльності Вищого антикорупційного суду та гарантій діяльності його суддів.

Так, зміни до закону деталізують регулювання питань діяльності палат вищих спеціалізованих судів, закріплюють, зважаючи на рекомендації Венеціанської комісії, певну інституційну автономність апеляційної палати Вищого спецсуду.

Зокрема, пропонується визначити, що апеляційна палата Вищого спецсуду діє у його складі на засадах інституційної, організаційної, кадрової та фінансової автономії. Для неї передбачено окреме проведення конкурсу на зайняття посад суддів апеляційної палати (окремо від конкурсу на зайняття посад інших суддів вищого спеціалізованого суду), визначення Державною судовою адміністрацією України за погодженням із Вищою радою правосуддя кількості суддів у межах загальної кількості суддів вищого спеціалізованого суду, наявність окремої бюджетної програми на фінансування її діяльності з наділенням голови палати повноваженнями погоджувати проект кошторису Вищого антикорупційного суду в частині фінансування діяльності Апеляційної палати та використання бюджетних коштів, передбачених на утримання Апеляційної палати.

Також закон передбачає наявність в апараті Апеляційної палати самостійного структурного підрозділу, що забезпечуватиме діяльність цієї палати.

Також пропонується визначити вищих спеціалізованих судів головними розпорядниками коштів держбюджету, а також визначення в бюджеті видатків на утримання апеляційної палати Вищого спеціалізованого суду.

  • Нагадаємо, у підписаному та опублікованому законі "Про Вищий антикорупційний суд" знайшли норму про те, що кримінальні справи, які вже наразі спрямовані до суду першої інстанції, не підлягають перегляду у апеляційній палаті ВАС. Апеляцію по цих справах мають розглядати загальні суди, навіть якщо ВАС на той момент вже запрацює. Ця правка виводить з розгляду ВАС всі нинішні резонансні справи щодо топ-корупції.
  • Тим часом Комітет з питань правової політики та правосуддя спростовує звинувачення стосовно того, що голова комітету не зачитав правки щодо апеляційного розгляду справ в рамках закону про Вищий антикорупційний суд. 
  • 7 червня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект №7440 про Вищий антикорупційний суд, врахувавши спільну позицію міжнародних партнерів та української влади.
  • 11 червня президент Петро Порошенко підписав закон про Вищий антикорупційний суд.

новини партнерів

‡агрузка...

19 березня, 2019 вівторок

19 березня, 2019 вівторок

18 березня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати