//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Кияни не віддаватимуть борги Ахметова "Нафтогазу". Рішення суду

Суд вирішив суперечку між ПАТ "Київенерго" та містом Київ щодо заборгованості перед НАК "Нафтогаз України"

Про це повідомляє прес-служба Господарського суду.

"Ні КП "Київтеплоенерго", ні територіальна громада міста Києва не має відповідати за борги ПАТ "Київенерго" перед НАК "Нафтогаз України", а тому відсутні підстави для висновку про наявність заборгованості КП "Київтеплоенерго" за спожитий природний газ", - йдеться у повідомленні.

На думку суду, частина 3 статті 22 закону “Про теплопостачання” в частині правовідносин, в яких кінцевим власником попереднього і нового користувача теплових мереж є різні особи, суперечить статтям 13, 41, 61 Конституції України. Відповідно, суд не застосував статтю 22 закону “Про теплопостачання” до цих правовідносин. Дане рішення суду може бути оскаржене в апеляційному суді.

Під час судового засідання, яке тривало близько години, юристи “Нафтогазу" і "Київенерго", посилаючись на статтю 22 закону "Про теплопостачання", стверджували, що комунальна компанія "Київтеплоенерго”, до якої перейшли теплові активи столиці від “Київенерго”, є і правонаступником боргів "Київенерго”. Юристи ж "Київтеплоенерго" відзначали, що дана стаття не може бути застосована у цьому випадку, оскільки "Київенерго" володіло тепловими мережами столиці за договором, на який стаття закону не поширюється.

"Вимоги НАК "Нафтогаз" суперечать як Конституції України, так і нормам міжнародного права. Вимоги НАК є несправедливими стосовно громади Києва, адже коштами мешканців міста Києва змушують погасити борги, зокрема штрафи та пені, що нараховані іншій структурі і що не мають джерела погашення. Міська влада проти такого способу вирішення боргових питань", - заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

За його словами, місто подало позов до суду на НАК "Нафтогаз" з вимогою визнати укладеною угоду на постачання природного газу і повернути киянам стабільне постачання послуг.

"Наша вимога незмінна: повернути газ на об’єкти теплогенерації, відновити постачання гарячої води людям. Крім того, мова йде про безпеку та стабільне теплопостачання багатомільйонного міста. Адже з 1 серпня ми повертаємо в управління ТЕЦ №5 та ТЕЦ №6, які виробляють не лише тепло, а й електрику, і відсутність газу може спричинити вимушені відключення електропостачання", -  пояснив заступник голови КМДА.

Тим часом прес-служба "Нафтогаз-України" зазначає, що Господарський суд Києва відхилив клопотання "Київенерго" про те, щоб стороною суперечки в одній із багатьох судових справ між "Нафтогазом" і "Київенерго" стало нове комунальне підприємство "Київтеплоенерго". 

Однак "Нафтогаз" до кінця місяця очікує рішення щодо справи, в якій суд розглядає питання правонаступництва за боргами.

  • У грудні стало відомо, що Київ змінить постачальника опалення, але продовжить співпрацювати з "Київенерго".
  • За 2017 рік борг киян перед "Київенерго" зріс на 784 тисячі гривень і досяг майже 5 млрд.
  • У квітні 2018 року стало відомо, що комунальне підприємство "Київтеплоенерго" прийме на роботу всіх працівників "Київенерго", а також успадкує дебіторську та кредиторську заборгованість компанії.
  • 23 травня київська влада відмовляється брати на КП "Київтеплоенерго" борги ПАТ "Київенерго". 15 червня КП "Київтеплоенерго" звернулося до Господарського суду м. Києва із позовом до ПАТ "НАК "Нафтогаз України" про визнання укладеними договорів про постачання природного газу. Зі свого боку НАК подав зустрічний позов.

новини партнерів

‡агрузка...

21 квітня, 2019 неділя

21 квітня, 2019 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати