live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені відкрили таємничий 30-тонний саркофаг з Олександрії. Що там знайшли

Єгипетські археологи відкрили таємничий 30-тонний чорний саркофаг і виявили там три скелети

Про це повідомляє Science Alert.

Саркофаг був оповитий легендами з тих пір, як будівельники виявили його на початку цього місяця на глибині більше 16 футів (5 метрів) під землею в житловому районі Олександрії.

Хтось думав, що знахідкою можуть бути останки Олександра Македонського, оскільки саркофаг датується раннім періодом Птолемея (близько 323 р. до н.е.), який почався після його смерті.

Тим, хто відкриє 2000-річний саркофаг, було обіцяно давнє прокляття. Археологи відкрили його в четвер, залучивши допомогу єгипетських військових інженерів.

"Саркофаг був відкритий, але ми не постраждали від прокляття", - сказав сьогодні в Єгипті генеральний секретар єгипетського міністерства старовини Мостафа Вазирі.

Те, що археологи виявили всередині саркофага, було жахливим - але це не було те приголомшливе відкриття, на яке деякі сподівалися.

Три скелети, знайдені в саркофазі, були, швидше за все, солдатами, а на одному з черепів знайшли ознаки переломів, викликаних гострим інструментом.

За скелетами саркофаг був затоплений стічними водами, що прискорило їх розкладання. Надалі кістки будуть додатково аналізувати, щоб зрозуміти їх вік, причину смерті і звідки вони прийшли.

Раніше під час розкопок фундаменту старого будинку було знайдено два загадкові артефакти: не лише 30-тонний саркофаг із чорного граніту, а й гігантську голову статуї з білого алебастру, яка, можливо, зображала когось із похованих.

Довідка:

Олександрія була столицею Птолемеевского Єгипту після того, як армія Олександра завоювала регіон і повалила старих фараонів. Династія Птолемеїв закінчилася самогубством Клеопатри під час римського завоювання Греції і Єгипту близько 30 років до нашої ери.

новини партнерів

‡агрузка...

19 жовтня, 2019 субота

19 жовтня, 2019 субота

18 жовтня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати