live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Зроби для нас цей подвиг любові": понад 50 українських митців просять Сенцова припинити голодування


фото: REUTERS
Понад 50 українських митців і громадських діячів написали лист українському режисеру Олегу Сенцову з проханням припинити голодування

Про це повідомляє повідомляє голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини Євген Захаров у Facebook.

Серед авторів послання Ліна Костенко, Сергій Жадан, Іван Малкович, Олександр Ройтбурд, Римма Зюбіна,  Юрій Андрухович, Юрій Макаров а інші. 

У тексті йдеться про те, що хоч Олег Сенцов і знає стан справ, не дивлячись на тюремну закритість, але "на свободі ми знаємо про реальність сьогоднішньої світової політики". 

"У світі не так багато людей такої волі, як ти. Ми знаємо, що ти не любиш, коли про тебе говорять хороше. Але така вольова, міцна духом людина нам потрібна живою. Саме для того, щоб продовжити подальшу боротьбу за всіх наших хлопців, за яких ти готовий життя покласти. Ти нам потрібен. Навіть з в'язниці ти зміг об'єднати всіх нас для цієї боротьби", - йдеться в листі.

Відзначається, що в українському суспільстві було переживання: чи мають люди право просити Сенцова зупинити голодування. Адже це рішення самого режисера і всі підтримують вимогу звільнити політв'язнів. Але з іншого боку, бояться за життя Сенцова та інших ув'язнених.

Діячі культури нагадали історію з припиненням голодування лідером кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим.

"Коли Мустафа тримав найтриваліше голодування і вже був готовий розлучитися з життям, до нього на побачення приїхала мати з братом з запискою від Андрія Сахарова. У ній Сахаров писав, що просить Мустафу відмовитися від голодування. Про те, що для всіх однодумців і соратників набагато важливіше його життя, ніж його, нехай героїчна, смерть. Не врахувати думку Сахарова, відмовити Сахарову Мустафа не міг. Він припинив голодування", - нагадали в листі.

"Олеже, ми приєднуємо до нашого прохання прохання Андрія Сахарова і Мустафи Джемілєва. Зроби для нас цей подвиг любові", - йдеться в листі.  

новини партнерів

27 січня, 2020 понеділок

27 січня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати