live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Фізики встановили джерело випромінювання в центрі Галактики - і це не темна матерія

Джерелом дифузного випромінювання з центру Галактики, яке вчені вивчають уже десять років, виявилися не частинки темної матерії, а нейтронні зірки, що швидко обертаються

Про це йдеться в статті фізиків з Амстердамського університету та Лабораторії теоретичної фізики Аннесі-ле-Вйо, опублікованій в журналі Nature Astronomy.

Вчені вперше зафіксували випромінювання в 2008 році за допомогою гамма-телескопа Fermi-LAT. До цих пір вважалося, що його джерелом є частинки темної матерії. Якби це припущення виявилося вірним, фізики змогли б встановити масу і властивості частинок.

Такі дані допоможуть краще зрозуміти природу ймовірної матерії, яка не випускає електромагнітного випромінювання і безпосередньо не взаємодіє з ним.

Тепер фізики визначили, що причина випромінювання - велика популяція з декількох тисяч пульсарів. Можливо, небесні тіла неможливо було виявити на інших частотах, тому дослідники помітили їх лише десять років тому, припускають автори статті.

Читайте також: Знайти 20 тисяч екзопланет за 2 роки. Все, що варто знати про новий телескоп від NASA

  • Незвичайний нахил Урана, який відрізняє його орбіту від інших у Сонячній системі, може бути пов'язаний із зіткненням з величезною крижаною протопланетою, вдвічі важчою за Землю.
  • Вперше отримали фото новонародженої планети: європейські астрономи вперше в історії сфотографували планету на етапі формування в протопланетному диску, що оточує молоду зірку
  • Вчені стверджують, що знайшли докази існування водяних гейзерів на найменшому з чотирьох найбільших супутників Юпітера, які називаються галілеєвими, Європі.
  • Дізнайтесь, як це - летіти крізь Туманність Оріона. Астрономи і фахівці з візуалізації NASA скомбінували дані з космічних телескопів Hubble і Spitzer (видимий і інфрачервоний діапазони) і створили відео такого польоту.

новини партнерів

15 жовтня, 2018 понеділок

14 жовтня, 2018 неділя

15 жовтня, 2018 понеділок

14 жовтня, 2018 неділя

13 жовтня, 2018 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати