Японія випробує перший "космічний ліфт"

Команда японських науковців під керівництвом Йоджі Ісікава проведуть випробування найпростішого космічного ліфта

Про це пише Phys.org.  

Вантажі на такому ліфті будуть переміщуватись по десятиметровому тросу, натягнутому між двома супутниками Дослід дозволить зрозуміти, наскільки можливе транспортування вантажів в космосі таким способом.

Дослідники запустять на МКС два десятисантиметрових супутники, пов'язаних між собою металевим тросом. Пристрої будуть відправлені у відкритий космос і поступово стануть віддалятися один від одного, розмотуючи трос.

Якщо перша частина експерименту пройде успішно, між супутниками буде переміщатися мініатюрний вантажний контейнер.

У контейнері будуть перебувати вантажі різної маси, а вчені будуть відслідковувати зміни в його траєкторії в залежності від ваги.

"Теоретично ідея про будівництво такого космічного ліфта виглядає цілком переконливою. Космічні подорожі можуть стати чимось популярним в майбутньому", - каже Йоджі Ісікава.

"Це буде перший в світі експеримент з перевірки руху ліфта в космосі", - йдеться в матеріалі. Рух моторизованого "ліфта" буде контролюватися камерами на супутниках.

Це все ще віддалений прототип від кінцевих цілей проекту, які будуються на довгій історії мрії про "космічний ліфт". Ідея була вперше запропонована в 1895 році російським вченим Костянтином Ціолковським після того, як він побачив Ейфелеву вежу в Парижі і була переглянута майже через століття в романі Артура Кларка.

Але технічні бар'єри завжди містили плани, які застрягали на концептуальному етапі. Японська будівельна фірма Obayashi, яка співпрацює з проектом університету Сідзуока, також вивчає інші способи створення власного космічного ліфта для розміщення туристів в космосі в 2050 році.

Компанія заявила, що може використовувати технологію вуглецевих нанотрубок, яка більш ніж в 20 разів міцніша за сталь, щоб побудувати вал підйому 96 000 км над Землею.

Читайте також: Знайти 20 тисяч екзопланет за 2 роки. Все, що варто знати про новий телескоп від NASA

Незвичайний нахил Урана, який відрізняє його орбіту від інших у Сонячній системі, може бути пов'язаний із зіткненням з величезною крижаною протопланетою, вдвічі важчою за Землю.

Вперше отримали фото новонародженої планети: європейські астрономи вперше в історії сфотографували планету на етапі формування в протопланетному диску, що оточує молоду зірку

Вчені стверджують, що знайшли докази існування водяних гейзерів на найменшому з чотирьох найбільших супутників Юпітера, які називаються галілеєвими, Європі.

Дізнайтесь, як це - летіти крізь Туманність Оріона. Астрономи і фахівці з візуалізації NASA скомбінували дані з космічних телескопів Hubble і Spitzer (видимий і інфрачервоний діапазони) і створили відео такого польоту.

Все по темі

новини партнерів

6 березня, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати