live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

На Дунаї за стандартами НАТО пройшли перші українсько-румунські навчання Riverine-2018

4-6 вересня 2018 року від українського Ізмаїла до румунського порту Бреїла військові моряки і прикордонні служби України та Румунії відпрацювали модель міждержавного співробітництва із захисту кордону та перевірки кораблів у дельті Дунаю, де пролягає кордон між обома країнами

Україну представили малі артилерійські бронекатери типу "Гюрза-М", "Аккерман" і "Бердянськ", навчальний катер "Чигирин", який був визначений штабним корбалем навчань, а також 3 катери Держприкордонслужби, передає телерадіостудія "Бриз" українського Міністерства оборони.

Румунія своєю чергою надіслала річковий монітор, 2 катери морських сил і катер берегової охорони.

Керували навчаннями капітан I рангу Дмитро Коваленко від України та капітан I рангу Марчел Нікулае від Румунії. 

При цьому під час 3-денних маневрів за стандартами НАТО на Дунаї тривав рух цивільних суден, що дозволяло діяти в максимально реалістичних умовах.

"Було відпрацьовано повний комплекс тактичних завдань. Відпрацьовувалася протиповітряна оборона із залученням українського гелікоптера Мі-14 і також в останній день навчань залучався гелікопетер Puma морських сил Румунії", - пояснив Коваленко.

  • Нагадаємо, у місці впадіння ріки Прут в Дунай розташований порт Джурджулешти - єдиний порт республіки Молдова із виходом до Чорного моря.
  • При владі у Республіці Молдова наразі перебуває проросійський президент Ігор Додон. Екперти не виключають, що на найближчих у цій країні парламентських виборах можуть перемогти ідеологічно подібні до нього сили. 
  • Окрім того, незабаром до складу Молдови на правах автономії може "повернутися" фактично окуповане російськими військами Придністров'я (так звана Придінстровська Молдавська Республіка - ПМР). Цей чинник може додатково ускладнити ситуацію в регіоні, оскільки Росія не збирається виводити з лівобережжя Дністра свої сили, а а випадку очікуваного злиття РМ з "ПМР" на вигідних для Кремля умовах нинішня лінія розмежування вже не діятиме.

новини партнерів

15 грудня, 2019 неділя

15 грудня, 2019 неділя

14 грудня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати