live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Клімкін пояснив, чому договір про дружбу з Росією не розірвали


фото: AP Photo
Договір про дружбу з Росією не розірвали, а відмовилися продовжувати, оскільки його порушення росіянами Україна використала у міжнародних судах

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає Еспресо.TV.

"Цей договір фундаментально порушений Росією і тому не може бути пролонгований. Водночас за цей час ми використовували цей договір і посилання на нього і на порушення Росії в процесі формулювань наших позовів у міжнародних судах. Це стосується Міжнародного суду ООН і у нас зараз є кілька революційних позовів проти Росії. Це наш позові у рамках міжнародного арбітражу, в рамках Конвенції про морське право, це також позови громадян України до Страсбургу щодо їхніх порушених прав", - пояснив Клімкін.

Міністр додав, що порушення договору Росією Україна використала, зокрема, у справі $3 млрд "боргу Януковича".

"Саме посилання на порушення Росією цього договору допомогло нам досягти успіху в процесі навколо так званої "трьошки Януковича". Тим, що це рішення прийняте, ми завдячуємо, в тому числі послідовній юридичній тактиці, і зараз питання збройної агресії та гібридної агресії Росії розглядатимуться в Лондонському суді. Саме в цьому сенс апеляційного рішення. Ми готуємося до цього розгляду та до розгляду в рамках інших міжнародних майданчиків", - сказав голова МЗС.

За словами міністра, договір про дружбу з РФ укладений так, що у ньому навіть не передбачена відповідальність сторін.

"В ньому навіть не передбачена жодна процедура врегулювання суперечок, якщо Росія порушує цей договір. Як правило, є чітко вказана логіка, до яких судів іти, до яких органів. Оскільки це був договір про дружбу і співробітництво, навіть це не було передбачено. І зараз одним із найбільш дієвих засобів боротьби з російською агресією є саме юридичний трек", - зазначив Клімкін.

Міністр також наголосив, що решта договірно-правової бази з Росією має бути докорінно переглянута.

  • Нагадаємо, 6 вересня, РНБО України підтримала ініціативу президента щодо непродовження договору про дружбу, співробітництво і партнерство з РФ на десять років. 17 вересня президент України підписав відповідний указ "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 6 вересня 2018 р. "Про договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією".
  • Договір було підписано 31 травня 1997 року терміном на 10 років (із подальшою автоматичною пролонгацією, якщо сторони не будуть проти). Верховна Рада ратифікувала документ 14 січня 1998 року, Держдума РФ - 25 грудня 1998 року. Договір набув чинності 1 квітня 1999 року - з моменту обміну ратифікаційними грамотами. Він закріплював принцип стратегічного партнерства, визнання непорушності наявних кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємного зобов'язання держав не використовувати свою територію на шкоду безпеці одне одного.
  • 19 вересня указ президента України Петра Порошенка про припинення договору про дружбу з Росією набув чинності.

новини партнерів

‡агрузка...

15 жовтня, 2019 вівторок

14 жовтня, 2019 понеділок

15 жовтня, 2019 вівторок

14 жовтня, 2019 понеділок

13 жовтня, 2019 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати