Кілька шкіл Миколаєва в аварійному стані, навчатися у них небезпечно
Держспоживслужба Миколаївської області повідомила, що частина середніх загальноосвітніх шкіл міста Миколаєва практично перебуває в аварійному стані
Йдеться про школи №39, 24 і 52. Також цілу низку навчальних закладів не прийнято відомством і є підстави вважати, що перебування дітей в них небезпечно, що є прямим порушенням закону, повідомляє місцеве видання Свідок.info.
Зокрема, школа №24, в мікрорайоні Матвіївка, отримала оцінку як заклад, що "викликає особливу увагу", а також негативну експертизу.
"Там руйнується фундамент, дуже великі тріщини в опорних колонах. Окрім того, коли раніше робили ремонт даху, то неправильно були змонтовані водостоки. Там таке концептуально-архітектурне рішення, що біля одного крила є приямок, куди під час дощу потрапляє багато води, практично затоплюючи перший поверх", - повідомила представник Держспоживслужби.
Також було зазначено, що в експертному-технічному висновку школа визнана аварійною, але діти там продовжують навчатися.
Що стосується школи № 39, то там ще не закінчено ремонт даху, а роботи проводяться безпосередньо під час знаходження великої кількості учнів в ній.
За словами керівника міського управління освіти Ганни Личко, школу №24 у 2017 році обстежували на предмет її технічного стану.
"Будівлю школи визначено як 3-ю категорії складності. Це не передбачає, що будівля аварійна. А найголовніший висновок: школа потребує термінового капітального ремонту. Зараз управлінням замовлено розробку проектно-кошторисної документації - вона вже розробляється", - зазначила Личко.
Але, для завершення розробки документації необхідні додаткові кошти.
Також Личко зазначила, якщо яка-небудь зі шкіл буде зрештою визнана аварійною, то навчальний процес там буде припинений.
Що стосується школи №39, то Личко підтвердила, що ведеться ремонт покрівлі та очікується прибуття необхідних матеріалів до Миколаєва. Експертиза на зазначену школу також замовлено. А в школі №52 обстеження не проводилося взагалі.
"Школа №52 увійшла в програму "Теплий Миколаїв", а Департаментом енергоефективності розробляється проектна документація", - повідомила вона.
У підсумку, прийнято рішення аби управління освіти дало відповідь Держспоживслужбі, які навчальні заклади пройшли експертизу і дати інформацію щодо запланованих заходів з ремонту та обстеження шкіл. Також, управлінню освіти рекомендували звернутися до голів фракцій і бюджетної комісіюї міськради для розгляду можливості фінансування усунення недоліків у зазначених школах.
- Актуальне
- Важливе