Ліквідація "Нафтогазу" завадить стягнути борги з "Газпрому", - Вітренко
Ліквідація НАК "Нафтогаз України" у найближчі 6 років завадить стягненню з російського "Газпрому" грошей, які Україна відсудила в міжнародному арбітражі
Про це заявив у Facebook головний комерційний директор НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко, коментуючи обіцянку Юлії Тимошенко ліквідувати компанію в разі обрання її президентом України.
"Новий арбітраж проти "Газпрому" з нашими позовними заявами на суму більше $12 млрд, з огляду на наш досвід, завершиться не раніше ніж за 2-3 роки. Ми вже знаємо, що "Газпром" всіляко уникає виконання рішення міжнародного арбітражу і в таких умовах примусове стягнення займає ще мінімум рік. Тобто вже 4 роки. А якщо враховувати оскарження у апеляційному суді та Верховному суді Швеції, то не 4 роки, а всі 6 років. Тобто, реально ліквідувати "Нафтогаз" можна після не цих президентських виборів, а після наступних за ними", - підрахував Вітренко.
Комерційний директор "Нафтогазу" також зазначив, що обіцянка Тимошенко знизити вартість газу для населення шляхом передачі функції реалізації палива "Укргазвидобуванню" після ліквідації "Нафтогазу" не має економічного обґрунтування, оскільки "Нафтогаз" наразі не здійснює таку діяльність.
"Зараз "Укргазвидобування" займається видобутком газу і НЕ займається його постачанням населенню. Мало того, навіть "Нафтогаз" НЕ займається постачанням газу населенню, цим займаються облгаззбути, і, як ми сподіваємося, буде займатися компанія, яку ми тільки нещодавно створили для того, щоб постачати газ населенню напряму. Якщо "Укргазвидобування" почне займатися постачанням газу для потреб населення, ця компанія перестане бути тільки газовидобувною компанією і стане більше "Нафтогазу". Всі ж в школі вчили, що від перестановки доданків сума не змінюється? Як тоді пояснити, що від перенесення функції реалізації газу для потреб населення від "Нафтогазу" до "Укргазвидобування" знизиться ціна на газ?" - пише Вітренко.
- Нагадаємо, Юлія Тимошенко пообіцяла ліквідувати "Нафтогаз" в разі обрання її президентом України, назвавши компанію "непотрібним посередником", а також зменшити ціни на газ для українців щонайменше вдвічі.
- Зазначимо, у 2001 році проти Тимошенко було порушено кримінальні провадження за звинуваченнями у контрабанді газу, підробці документів, хабарництві та ухилянні від сплати податків. Всі звинувачення стосувалися часу, коли вона очолювала Єдині енергетичні системи України у 1995-1997 роках. Ця компанія була монополістом у постачанні російського газу до України. У 2005 році ГПУ закрила всі провадження щодо Тимошенко, а згодом рішення прокуратури підтвердив Верховний суд.
- Актуальне
- Важливе