Стартап запускає першу повністю автоматизовану ферму. Як вона працює
Каліфорнійський технологічний стартап Iron Ox після семи років розробок відкриває свою першу повністю автоматизовану ферму
Про це пише TechCrunch.
Наразі ферма вирощує ряд листової зелені, в тому числі салат ромейн, маслянку і капусту, на додаток до базиліку, кінзи і цибулі.
Роботи, які доглядають за цими рослинами, - це Ангус, 1000-фунтова машина, яка може піднімати і переміщати великі гідропонні коробки, в яких зростає продукція, кілька роботів -перевізників і роботизована рука для збору врожаю.
Два роботи-перевізника будуть піднімати і переправляти лотки з рослинами до роботизованої руки. Роборука буде висаджувати насіння, пересаджувати рослини, фотографувати їх для перевірки на хвороби і збирати урожай.
Як сказав один із засновників і генеральний директор Iron Ox Брендон Олександр, нинішня установка може виробляти близько 26 000 кущів салату на рік - стільки ж, скільки можна отримати зі звичайної відкритої ферми, хоча ця, очевидно, знаходиться в приміщенні і куди компактніша.
Олександр зазначив, що він і його співзасновник Джон Бінні вирішили зайнятися внутрішнім господарством після роботи в ряді інших робототехнічних компаній - , в тому числі в Google X.
Спочатку команда думала над створенням безпілотних літальних апаратів, але в кінцевому підсумку вони зупинилися на сільському господарстві, тому що, як каже Олександр, вони не просто хотіли побудувати хороший бізнес, але і той, який створював би "соціальне благо".
Ферма компанії працює на сонячній енергії, а живлення рослин здійснюється по гідропонній системі - вода, поживні речовини і кисень передаються безпосередньо в корінь рослини.
На фермі встановлено 25 модулів з різними налаштуваннями для вирощування салату, які дозволять виробляти до 26 тисч кущів. За цей період з однієї такої автоматизованої теплиці, розмір якої становить близько 4 тис.кв. м, можна зібрати урожай, як з 12 га традиційних сільгоспземель.
Читайте також: Пустелі, тонелі, і жодного грунту. Хто і навіщо вирощує овочі у "вертикальних фермах"
- У місті Лінчепінг у Швеції будують перший у світі зелений хмарочос-ферму, у якому вирощуватимуть рослини, не використовуючи добрива.
- Вчені стверджують, що у найближчому майбутньому багато країн можуть зіткнутися з нестачею орних земель, тож Китай, Сінгапур і ОАЕ вже експериментують з вертикальними гідропонними фермами, які не потребують грунту.
- Актуальне
- Важливе