Можливо, колись Земля була фіолетовою, - вчені
Ймовірно, ранні форми земного життя могли генерувати енергію з допомогою сонячного світла, використовуючи фіолетову пігментовану молекулу - "сітчатку", яка могла передувати еволюції хлорофілу та фотосинтезу
Тобто, можливо колись на Землі переважав фіолетовий колір, йдеться в дослідженні у Astrobiology Magazine.
Шіладітья Дасшарма - професор молекулярної біології в Університеті штату Меріленд, і Едвард Свіетерман - астробіолог в Університеті Каліфорнії, висунули теорію про те, що стародавні рослини для вироблення енергії могли використовувати не хлорофіл, а інші молекули - наприклад, ретинол. Цей процес міг давати фіолетового відтінку.
За теорією, пізніше на Землі з'явилися види, які використовували хлорофіл, проте вони не могли конкурувати з рослинами, які в якості каталізатора використовували ретинол. Проте, першим вдалося вижити за рахунок того, що вони могли поглинати світлові хвилі відразу двох діапазонів, що було набагато ефективніше.
Біологи знайшли матеріал, що генерує енергію на основі фотосинтезу. Можливо, це майбутнє зеленої енергетики
«Хлорофіл виявився більш ефективним в плані фотосинтезу, ніж ренітол. Тому нові рослини хоч і співіснували з рослинами, які використовують ретинол, але незабаром останні були витіснені з планети », - зазначає Дасшарма.
Подальше дослідження спрощується тим, що сьогодні ретинол можна виявити в фіолетових мембранах фотосинтетичної бактерії halobacteria. Автори відзначають, що це одна з найдавніших форм життя і вона продовжує функціонувати так, як це було раніше - виділяючи фіолетовий пігмент, не маючи хлорофілу.
- Актуальне
- Важливе