
Миротворчу місію ООН на Донбасі має очолити перехідна адміністрація, - МТОТ
Миротворчу місію ООН на Донбасі має очолити перехідна адміністрація за хорватською моделлю
Про це, як передає УНІАН, заявив радник міністра з питань тимчасово окупованих територій, екс-посол України в Хорватії та Боснії і Герцеговині Олександр Левченко під час прес-конференції у вівторок, 23 жовтня.
За словами радника, міністерство, дослідивши десятки прикладів застосування миротворчої місії, дійшло висновку, що хорватський варіант миротворців є найприйнятніший для України через схожість сценарію розвитку подій у Донбасі та Хорватії.
Йдеться про варіант, при якому на чолі миротворчої місії має стояти міжнародна перехідна адміністрація.
"Перехідна адміністрація з моменту повної дислокації всіх військових і поліцейських підрозділів бере всю владу в свої руки на підмандатній території для майбутнього власника цих територій - української держави", - зазначив Левченко.
За його словами, відповідна місія має три складові - військову (70%), поліцейську (15%) та громадянську (15%).
Радник очільника МінТОТ також додав, що до майбутнього тексту резолюції Радбезу ООН про миротворців на Донбасі потрібно вносити положення щодо важливості надання цією місією допомоги у виконанні сторонами Мінських угод своїх зобов'язань.
За словами Левченка, дослідження свідчать, що майбутня миротворча місія має налічувати від 25 до 50 тисяч чоловік у контингенті з понад 30 країн, крім Росії.
- Нагадаємо, 5 вересня 2017 року за підсумками зустрічі американського дипломата Курта Волкера з помічником російського президента Владиславом Сурковим - Володимир Путін підтримав ідею з розміщенням миротворців у зоні російсько-українського військового конфлікту на Донбасі. Однак він наполягає, що миротворчий контингент має бути розміщено лише на лінії розмежування.
- 20 вересня президент Петро Порошенко повторно звернувся до Радбезу ООН з проханням про розгортання міжнародного миротворчого контингенту у зоні бойових дій на сході України. Вперше Україна просила про це ще навесні 2015 року.
- Спецпредставник США з питань України Курт Волкер заявляв, що Росія не може брати участі в миротворчій місії на Донбасі.
- Також наприкінці вересня у МТОТ заявляли, що миротворці допоможуть провести деокупацію Донбасу за 2-3 роки.
- На початку жовтня Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України опублікувало модель миротворчої місії ООН.
- Актуальне
- Важливе








