Жеваго назвав найстрашнішого ворога України
Відомий український підприємець Костянтин Жеваго, якого Forbes неодноразово називав одним з наймолодшим бізнесменів у Європі, заявив про те, що саме, на його думку, найбільше заважає успішному економічному розвиткові нашої країни
Про це він розповів в ефірі щотижневої авторської програми Миколи Княжицького, яка вийшла 28 жовтня 2018 року в ефірі телеканалу Еспресо.TV.
" ...Насправді найбільший в моєму розумінні, найстрашніший ворог України - це відсутність професійних людей, які керували би або індустріями, або галузями, або міністерствами, розуміючи що вони роблять. Що ми бачимо сьогодні в урядах? Я за останні 25 років бачив дуже багато урядів. Я не кажу про цей уряд. Хоча декількох міністрів я взагалі вважаю, що вони випадкові люди", - зазначив він.
Зокрема, бізнесмен зупинився на одному з останніх керівників Національного банку.
" ...Ситуація така, що нам не треба, я би казав, вигадувати велосипед, нам треба просто брати найкращий досвід і його імплементувати. Ось дам приклад без будь-яких імен та по-батькові. Але ми мали керівницю Національного банку, яка наробила дуже багато біди для економіки, для банківської системи і для людей, які мали свої гроші в банківській системі. Я не проти, може, вона на 100% права. Хоча, повірте мені, що з 1945 року, тобто з років Другої світової війни, жодної економіки світу не існує і жодної країни не існує, де б сама держава закрила 45-50% своєї банківської системи. Тобто жодного такого прикладу...", - сказав Жеваго.
Читайте також: Костянтин Жеваго: якісну продукцію можуть виробляти тільки якісні люди
При цьому він наголосив, що провідні країни світу під час реформуванн ябанківської системи "не закривали банки"
"Вони їх приєднували до публічних банків, вони робили умови, відповідно до яких такі банки не закривалися, коли люди втрачали гроші, а вони економічно затискалися в такі коридори, коли вони повинні були або об'єднуватися - тобто там не було десятьох власників, там були сотні або тисячі власників. Або їх приєднували до найбільших банків, які мали можливість виживати", - пояснив підприємець.
В Україні ж подібного не відбулося, оскільки у людини, про яку йдеться, не було відповідного досвіду:
"Якщо людина не працювала жодного дня в жодному центральному банку світу, - ані в Німеччині, ані у Франції, ані в Сполучених Штатах, ні в Україні, ні в Китаї, ні в Японії. І саме в кредибільному якомусь. То як можна таких людей призначати на керівні посади в нашому центральному банку? Ну, ми ж, вибачте, не верблюди і не біоматеріал, на якому треба проводити експерименти. Я про це кажу.
Ось я хочу навести дуже простий приклад. Скажіть, борщ може приготувати людина, яка жодного дня в житті не готувала борщ? Я вважаю, що кожна людина в нашій країні зрозуміє, що не може. Якщо людина жодного дня не працювала на цій професії, жодного дня не має досвіду, ну як можна давати цій людині вирішувати долі мільйонів людей в нашій країні. А найголовніше - долю економіки.
(...) Людина повинна мати досвід і вона повинна працювати в цій галузі. Якщо людина не працювала жодного дня у цій галузі, для мене це дуже підозріло. Це, як в лотереї, - весь час ми намагаємося грати і вважаємо, що виграємо в одному випадку із тисячі. Але батьки мої завжди казали, що не треба грати в лотереї і безпосередньо з державою, тому що краще рутинно, важко робити свою працю - таким чином, як це робили всі попередні покоління і в інших успішних країнах. І це єдиний рецепт успіху".
- З повною версією інтерв'ю можна ознайомитися за цим посиланням.
- Актуальне
- Важливе