Чумацький шлях різко "потовстішав" після зіткнення з меншою галактикою, - дослідження
На думку вчених із Гронінгенского університету, гігантське гало Чумацького шляху могло з'явитися в результаті зіткнення з меншими галактиками близько 10 млрд років тому
Дослідження опубліковано на сайті журналу Nature.
Науковці побудували модель Чумацького шляху та проаналізували вік, розподіл і хімічний склад зірок, завдяки даним отриманих телескопом Gaia. З'ясувалося, що у складі гало нашої галактики переважають "зірки-прибульці".
Одним з головних показників є вміст в зірках з основної галактики стабільних елементів, утворених в результаті альфа-процесу, і заліза - вони виробляються тільки після вибуху наднових, тоді як в складі зірок з гало міститься вкрай низька кількість цих елементів.
Відео демонструє можливе "злиття" галатик після зіткнення. Зірки Чумацького шляху позначено синім, зірки Гаї Енцелад - червоним кольором.
Це може бути підтвердженням того, що ця частина просто приєдналася до Чумацького шляху вже після його зародження.
Згідно з дослідженням, галактика, яка стала гало Чумацького шляху - Гайя Енцелад, мала масу близько 6 × 108 сонячних. За розміром вона схожа на супутник Чумацького шляху - Мала Магелланова хмара.
Довідка:
Гало галактики — невидимий компонент галактики сферичної форми, який простягається за її видиму частину. В основному складається з розрідженого гарячого газу, зірок і гіпотетичної "темної матерії". Остання, на думку вчених, становить основну масу галактики.
Читайте також: Пам'яті "Кеплера": як один телескоп змінив уявлення про Всесвіт та хто тепер шукатиме іншопланетян
- Незвичайний нахил Урана, який відрізняє його орбіту від інших у Сонячній системі, може бути пов'язаний із зіткненням з величезною крижаною протопланетою, вдвічі важчою за Землю.
- Вперше отримали фото новонародженої планети: європейські астрономи вперше в історії сфотографували планету на етапі формування в протопланетному диску, що оточує молоду зірку
- Вчені стверджують, що знайшли докази існування водяних гейзерів на найменшому з чотирьох найбільших супутників Юпітера, які називаються галілеєвими, Європі.
- Актуальне
- Важливе