live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

ПриватБанк запускає програму реструктуризації кредитів на понад 48 млрд

ПриватБанк 26 листопада має намір запустити пільгову програму реструктуризації заборгованості клієнтів за 294 тис. договорів у сфері роздрібного, малого і середнього бізнесу, а також споживчого кредитування на 48,5 млрд грн, пропонуючи списати велику частину заборгованості

Про це повідомила заступник голови правління банку Галина Пахачук, інформує Інтерфакс-Україна.

"Ми запропонували в нашій реструктуризації конкретні варіанти, а саме: перегляд умов, продовження терміну до 36 місяців, конвертація боргових зобов'язань з валюти в гривню, умовне пробачення відсотків, штрафів і пені і інші", - сказала вона журналістам.

Пахачук уточнила, що з цієї суми заборгованості, сформованої на середину грудня 2016 року, 12,3 млрд грн складають тіло кредиту і відсотки, а 36,2 млрд грн - пеня і комісії банку. На малий і середній бізнес доводиться близько 8,3 тис. угод на 2,2 млрд грн, споживче кредитування - 4,6 тис. угод на 17,3 млрд грн, а решта - роздрібний бізнес.

Запропоновані ставки реструктуризації — 13-16% річних по боргах в гривні і 0,01% за боргами в доларах і євро, які будуть переведені в гривню на дату першого платежу.

Заступник голови правління відмітила, що найкращі умови з мінімальною ставкою і максимальним пробаченням зобов'язань будуть запропоновані при погашенні боргу в один платіж. Усі інші варіанти припускають аванс мінімум в 15% від суми реструктуризації. Залежно від її терміну і типу сегменту бізнесу усього буде запропоновано 47 варіантів.

Пахачук додала, що таку реструктуризацію планується провести за 6-8 місяців і займатися нею будуть 850 працівників банку по всій країні, оскільки фінустанова визнала недоцільною віддавати цю роботу на аутсорсінг.

За її словами, банк чекає за підсумками такої реструктуризації отримати 3,6 млрд грн (у тому числі 2,5 млрд - в рахунок погашення тіла і відсотків) з пробаченням 5,7 млрд грн боргу (у тому числі 0,9 млрд грн тіла і відсотків).

Представник ПриватБанку пояснила, що багато клієнтів заявляли про бажання реструктуризувати свій борг на подібних умовах, щоб відновити свою репутацію добросовісних позичальників.

Вона додала, що фінустанова також звернеться до Мінфіну як власника банку за узгодженням таких варіантів реструктуризації. За її словами, попереднє схвалення від Мінфіну на це отримане.

За її словами, представлений проект - це тільки перша черга, тоді як всього пропозицією про пільгову реструктуризацію намічено охопити майже 1 млн клієнтів з сумою прострочених зобов'язань 87,7 млрд грн на початок вересня 2018 року.

новини партнерів

28 січня, 2020 вівторок

28 січня, 2020 вівторок

27 січня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати