ЄС розгляне пропозицію про міжнародний моніторинг у Керченській протоці, - Клімкін
Євросоюз розгляне ідею запровадження у Керченській протоці міжнародної моніторингової місії
Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає УНІАН.
За словами міністра, питання міжнародного контролю обговорювалось у тому числі через узурпацію Росією прав у галузі судноплавства не лише України, але й інших країн.
"Ми говоримо про подібний механізм з деякими країнами Європейського Союзу. Будемо продовжувати ці дискусії", - додав Клімкін.
При цьому голова МЗС України визнав, що запровадження моніторингу в Керченській протоці необхідно буде обговорювати і з Росією.
Раніше Німеччина запропонувала ОБСЄ поширити роботу місії на Азовське море.
- Нагадаємо, 25 листопада в районі Керченської протоки Росія захопила українські військові кораблі, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь. Про намір вони, відповідно до міжнародних норм, поінформували іншу сторону. Однак замість забезпечити фарватер, російські диспетчери викликали кораблі ФСБ. Російські кораблі "Соболь", "Дон", "Мангуст"та "Суздалець" здійснили напад на кораблі ВМС України.
- ФСБ заявила про "провокацію" України в "російських територіальних водах".
- За фактом агресії Росії проти українських судів в Азовському морі у повну бойову готовність приведено підрозділи Збройних сил України. Рада запровадила воєнний стан в 10 областях України.
- З'явився повний список 24 полонених українських моряків. 27-28 листопада окупаційні "суди" в Криму заарештували всіх захоплених у полон українських моряків.
- Голови МЗС країн "Вишеградської четвірки" - Угорщини, Польші, Чехії та Словаччини - підтримали Україну під час обговорення нападу Росії в районі Керченської протоки. 97 європарламентарів закликали верховного представника ЄС із закордонних справ Федеріку Могеріні та уряди ЄС до санкцій проти РФ.
- Усім захопленим Росією українським морякам висунули звинувачення в "незаконному перетині кордону".
- Блокування Росією Керченської протоки призвело до аварій кораблів. Агресію РФ у Керченській протоці засудили 34 країни Міжнародної морської організації. Напад росіян на українські кораблі обговорять у "нормандському форматі".
- Росіяни перекидають до Криму зенітно-ракетний дивізіон "Панцир-С". США збираються відправити в Чорне море військовий корабель.
- Актуальне
- Важливе