Глобальне потепління впливає на висоту хвиль. Вчені пояснили, як саме
Глобальне потепління збільшує висоту хвиль в Світовому океані - до такого висновку прийшла міжнародна група кліматологів
Про це йдеться в журналі Nature.
Хвилі в Світовому океані виникають через різницю температур між різними шарами повітря. Чим більше вуглекислого газу накопичується в атмосфері, тим сильніше і тепліше стають одні вітри і слабшають інші.
Швидкі і теплі вітри збільшують висоту хвиль над поверхнею океану. Наприклад, потужність хвиль в Південному океані з 1948 по 2008 роки зросла на 2% в рік, а в середньому зростає - на 0,41% на рік.
"Нам вдалося показати, що глобальна потужність хвиль - трансформація енергії вітру в поверхневий рух хвилі - в глобальному масштабі зросла", - пишуть вчені.
- Вчені з Університету Монаша підрахували, що до 2080 року рівень смертності від спеки в тропічних і субтропічних регіонах виросте в п'ять разів.
- Дослідження, проведене на підставі 25 років супутникової зйомки, встановило, що рівень світового океану піднімається не на стабільні 3 мм на рік, як це передбачалося раніше.
- Танення найбільших льодовиків через кліматичні зміни може катастрофічно подіяти на берегову лінію і прибережні міста. Фахівці Прінстонського і Колумбійського університетів (США) запропонували геоінженерні рішення цієї проблеми - просто побудувати стіну довкола танучих глиб. Але чи схвалять такий проект, лишається незрозумілим
- Актуальне
- Важливе