live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Допоможіть звільнити наших хлопців": мами українських моряків звернулися до міжнародної спільноти

Матері утримуваних Росією українських моряків під час брифінгу з представниками посольств 21 країни світу звернулися по допомогу у звільненні військовополонених українців

Про це повідомила у Facebook уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

До дипломатів і міжнародних організацій звернулися мама командира походу капітана катера "Бердянськ" Дениса Гриценка Лариса Гриценко та мама командира рейдового буксиру "Яни-Капу" Олега Мельничука Лариса Мельничук.

"Усі рідні, близькі звертаються до вас, до міжнародних організацій, до тих, хто може хоч якось допомогти у звільненні наших хлопців. Низький вам уклін від усіх матерів. Будь ласка, допоможіть звільнити наших хлопців",- сказала Лариса Гриценко.

У брифінгу взяли участь представники Румунії, Норвегії, Нідерландів, Кіпру, Австрії, Португалії, Болгарії, Люксембургу, Хорватії, Канади, Великої Британії, США, Фінляндії, Словенії, Мальти, Греції, Швейцарія, Данії, Литви, Швеції, Естонії, а також представництва ЄС у РФ, Латвії та Чехії.

Своєю чергою, Денісова розповіла іноземним дипломатам про результати судових засідань 15 та 16 січня щодо продовження арешту українських моряків і наголосила на тому, що одним із головних питань є стан поранених.

"Ми вимагаємо підтверджену медичними довідками офіційну інформацію про стан здоров’я наших моряків", - зазначила Денісова.

Омбудсмен також заявила дипломатам, що Україна наполягає на звільненні військовополонених моряків без жодних умов із боку РФ із оглядом на базові принципи, закладені в Женевській конвенції. Водночас Денісова попросила дипломатів посилити тиск на російську владу щодо дотримання норм міжнародного гуманітарного права та наполягла на подальшому посиленні відповідних санкцій.

новини партнерів

29 січня, 2020 середа

29 січня, 2020 середа

28 січня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати