Поблизу Рогатина відкопали бідон з архівом Шухевича
Троє мешканців міста Рогатин, що на Франківщині, Володимир Дзера, Василь і Тарас Веркальці, під час відпочинку у лісі між Руда та Воронів знайшли старий польський бідон з унікальними документами головнокомандувача Української повстанської армії генерала Романа Шухевича, датовані приблизно 1945 роком
Командарм тоді тривалий час перебував на Рогатинщині, повідомляє Еспресо.TV з посиланням на прес-службу міської ради Рогатина.
"Це трапилось у суботу, 12 січня, - зауважує Василь Веркалець. - Ми прийшли, щоб провести добре час, а доля подарувала під Старий Новий рік такий подарунок".
Повстанський бідон був закопаний на невеликій глибині - 15-20 см. Про винятковість знайденої речі краяни зрозуміли одразу, побачивши кришку нетрадиційної форми.
"Ми вирішили розкопати знахідку, аби пересвідчитись, що вона не була порожньою, - пригадує Володимир Дзера. - Відкрили, побачили підручник історії та документи УПА, тому забрали все з собою".
Читайте також: Як на день народження Шухевича у Львові відновлювали Українську державу
Вже дорогою додому чоловіки постановили собі віддати архів у для опрацювання фахівцям. Отож, у понеділок повідомили про нього керівника Рогатинського історико-краєзнавчого музею "Опілля" Ольгу Благу, відтак попросили передати цінні речі у відповідний заклад, що займається вивченням і збереженням такого роду матеріалів.
17 січня генеральний директор Національного музею-меморіалу "Тюрма на Лонцького" Руслан Забілий прийняв знайдені матеріали на збереження й оцифровуванням. Незабаром з ними можна буде ознайомитися на сторінці Електронного архіву Українського визвольного руху.
Читайте також: 10 важливих фактів про Степана Бандеру
"Побіжний огляд знайденого дозволяє стверджувати, що матеріали містять дані про діяльність УПА на теренах Львівської, Тернопільської областей та Закерзоння. Можна припустити, що вони були передані для головнокомандувача Романа Шухевича, який довгий час перебував на Рогатинщині. Серед давніх артефактів виявлено унікальний шарж головнокомандувача, імовірно, виконаний чорнилом. Низку документів радянського зразка, трофеї, до прикладу, плакат чеською мовою, звіти та протоколи служби безпеки. Крім того, фінансова звітність та касова документація", - наголошується у повідомленні.
- Актуальне
- Важливе