ПАРЄ закликала Європу ухвалити "закони Магнітського"
Парламентська асамблея Ради Європи закликала країни Європи ухвалити законодавство, яке дозволяє накладати санкції на осіб, причетних до серйозних порушень прав людини й корупції
Про це повідомляє "Радіо Свобода".
Резолюцію ухвалили 22 січня на сесії ПАРЄ, яка відбувається у французькому Старсбурзі. "За" проголосували 95 делегатів, троє висловилися "проти", шестеро утрималися.
У документі є заклик до влади Росії розслідувати обставини загибелі юриста Сергія Магнітського в московському СІЗО і притягнути винних до відповідальності.
Крім цього наголошується, що влада Росії досі цього не зробила, а, навпаки, продовжує переслідувати Вільяма Браудера, тобто ініціатора ухвалити "закон Магнітського" в США. Сам Браудер привітав ухвалення резолюції ПАРЄ.
У документі також вітається рішення Великої Британії, Естонії, Латвії та Литви прийняти законодавство за зразком американського "закону Магнітського".
У ПАРЄ також зазначили, що санкції проти конкретних осіб і пов'язаних з ними компаній ефективніші, ніж економічні санкції, спрямовані проти цілих країн і відповідно це позначається на рівні життя їх населення.
Як вважає ПАРЄ, санкції повинні бути адресованими і спрямованими безпосередньо на порушників прав людини і правлячі еліти.
- Російський адвокат Сергій Магнітський помер у СІЗО "Матроська тиша" в листопаді 2009 року. Його звинувачували в причетності до організації незаконного повернення надмірно сплаченого податку на прибуток за 2006 рік.
- Як вважають колеги Магнітського і правозахисники, його цілеспрямовано довели до смерті умовами утримання і відмовою в медичній допомозі в помсту за те, що він розкрив злочинну схему, за допомогою якої співробітники МВС і чиновники відмивали мільярди рублів.
- "Закон Магнітського" був ухвалений в грудні 2012 року, а в квітні 2013-го Мінфін США почав складати санкційні списки російських громадян, яких він вважає винними в смерті Магнітського.
- 20 грудня США внесли главу Чеченської Республіки Рамзана Кадирова та ще чотирьох росіян до санкційного списку згідно із законом, відомим як "Акт Магнітського за порушення прав людини".
- 15 січня Департамент міграції Литви оприлюднив список з 49 росіян, яким через порушення прав людини і відмивання грошей заборонений в'їзд до країни.
- Актуальне
- Важливе