live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Аваков презентував в Інституті Миру США Стратегію деокупації Донбасу "Механізм малих кроків"

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що оскільки засоби припинення активної фази агресії Росії проти України і повернення української території не діють, МВС пропонує нові механізми, які допоможуть повернути окуповані території Донбасу

Про це Аваков заявив під час круглого столу в Інституті Миру (Вашингтон, США), передає прес-служба МВС.

"Наша стратегічна місія - відновлення суверенітету і територіальної цілісності України. Ми пропонуємо новий формат, який потребує підтримки світової громадськості. Ми назвали нашу стратегію деокупацію і реінтеграції Донбасу "Механізмом малих кроків", бо вважаємо, що досягти бажаного результату можна лише крок за кроком", - сказав Аваков.

Міністр наголосив, що введенню нової стратегії передує підготовчий етап - формування необхідного правового поля, введення комунікаційної стратегії, визначення статусу Спеціальної міжнародної миротворчої місії, створення програм моніторингу, консультативної та ресурсної допомоги.

"У нас немає конфлікту на релігійному підґрунті, немає конфлікту на етнічному підґрунті. Конфлікт в Україні нав’язаний ззовні. Тому, миротворча місія, яка буде працювати, повинна бути орієнтована і на це, а також працювати спільно з українськими правоохоронцями та представниками  місцевих громад", - наголосив Аваков.

Голова МВС пояснив, що Стратегія передбачає - на окремому обраній ділянці окупованих територій створюється демілітаризована зона безпеки. Всі військові формування з обох сторін відводяться за обумовлену лінію. Державна прикордонна служба України за підтримки спеціальної міжнародної миротворчої місії беруть під свій контроль зазначену ділянку території і її межі. Правопорядок і законність забезпечується силами Нацполіції, Нацгвардії України і моніторингової місією.

"На цій території проводяться місцеві вибори. Головний принцип - дотримання українського законодавства та забезпечення вільного волевиявлення. Відновлюється робота всіх державних інститутів, правоохоронних органів України, поновлюється безпека і правопорядок, соціальне забезпечення, освіта, фінансова сфера, а також гідний рівень життя", - зазначив Аваков.

Арсен Аваков наголосив, що після повернення контролю над територіями, одразу вирішуються екологічні проблеми регіону.

"Коли люди побачать, що зайшла українська влада з українським прапором, створила перехідні компромісні умови, забезпечила належну якість життя і безпеки для цих людей, - всі інші території крок за кроком будуть повертатися в Україну", - зазначив очільник МВС.

Міністр наголосив, що процес деокупації на перших двох територіях може тривати від 6 до 8 місяців.

"Після того, як ми вдало проведемо перші 5 кроків, то ми зможемо сказати і про інші. Це залежить від кількості наших ресурсів - від кількості миротворців і коштів на відновлення наших територій. Що стосується різниці між моїм планом, планом ОБСЄ та іншими. Не кожен план буде прийнятий українським суспільством. І тут не може бути ілюзій - жоден новообраний український президент не буде проросійський і не буде компромісним. Тому що український народ не дасть йому такої нагоди. Прийняти закони про колобарантів та амністію - можна, прийняти перехідний період - можна, провести місцеві вибори можуть бути проблеми. Але ми не допустимо федералізацію та автономію. І таких "червоних ліній" назбирається дуже багато", - зазначив Аваков.

Своєю чергою, спецпредставник Державного департаменту Курт Волкер зазначив, що мета цивілізованого світу - це відновлення суверенітету та територіальної цілісності України.

"За роки російської агресії в Україні вбито більше людей, аніж під час Балканської війни і найбільше внутрішньо переміщених осіб з часів Другої Світової. Ми всі повинні забезпечувати безпеку у Європі і не повинні дозволити змінювати кордони інших держав. Росія заперечує свою участь у конфлікті, але за нашою інформацією російські офіцери займають там керівні посади, російські контрактники воюють. Кремль постійно здійснює розвідку на території України, однак стверджує, що учасниками конфлікту є Україна та сепаратисти. Нам необхідна миротворча операція. Проте ми чітко розуміємо, що росіяни не будуть здаватися і не дозволять Україні повернутися на свої тимчасово окуповані території. Основна мета РФ - контроль над Україною та недопущення інтеграції в Європу", - наголосив Курт Волкер.

Арсен Аваков зазначив, що Україна готова проводити діалог та працювати над звільненням своїх територій, але є пункти, які не можуть обговорюватися.

"У нас всього 6 пунктів, по яким ми не готові йти на компроміси. Зміна державного устрою України - не можна ставити питання про державу Україна як федерацію. Державний кордон України - повинен контролюватися виключно ДПСУ. Жителі де окупованих територій Донбасу - громадяни України. Теорія про те, що "ми віддамо вам Донбас, а ви нам Крим  - також не може бути. Амністія не може бути застосована до осіб, які здійснили тяжкі злочини. І, звісно, під обговорення не ставиться питання про курс України в ЄС та НАТО", - зазначив міністр.

новини партнерів

12 липня, 2020 неділя

12 липня, 2020 неділя

11 липня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати