Вчені знайшли стародавню зірку, оточену кільцями. Вважалося, що це неможливо
Вчені з NASA виявили стародавнього білого карлика віком близько 3 млрд років, оточеного кількома шарами кілець. Раніше вважалося, що такого не може бути
Про це пише New Atlas.
Існуючі космологічні моделі припускають, що білі карлики утворюють навколо себе кільця ще до того, як стають білими карликами. Коли зірка, така як Сонце, вмирає, вона перетворюється на червоного гіганта, який спалює найближчі до себе планети. Інші космічні тіла з системи відлітають, втрачаючи гравітаційне тяжіння зірки.
Об'єкти, що відлітають, підштовхують до червоного гіганта комети і астероїди, які той знищує приливними силами. Коли вся оболонка колишньої зірки вигоряє, а від червоного гіганта залишається тільки ядро, він стає білим карликом з рядом кілець.
Однак астрономи вважають, що білі карлики поступово притягують матеріал з кілець і поглинають його. Тому такі моделі працюють з білими карликами не старшими за 100 млн років.
Однак виявлений дослідниками білий карлик набагато старіший - вік LSPM J0207 + 3331, розташованого в 145 світлових роках від Землі в сузір'ї Козерога, становить 3 млрд років. Згідно існуючим моделям, він давно мав поглинути свої кільця - однак з невідомої причини цього не сталося.
"Цей білий карлик настільки старий, що процес подачі матеріалу в його кільця повинен функціонувати мільярди років. Більшість моделей, створених вченими для пояснення кілець навколо білих карликів, працюють добре лише для тіл віком близько 100 мільйонів років, тому ця зірка дійсно ставить під сумнів наші припущення про те, як розвиваються планетні системи", - каже Джон Дебес, провідний автор дослідження
Читайте також: Перший турист до Місяця: кого Ілон Маск запустить у космос на найпотужнішій ракеті SpaceX
- Вперше в історії людства: китайський апарат для дослідження Місяця Chang'e нещодавно успішно здійснив посадку на темному боці Місяця
- Окрім того, NASA отримало перші якісні знімки найбільш віддаленого і древнього космічного тіла з усіх до цього часу сфотографованих - Ultima Thule. І користувачі соцмереж сперечаються, схожий він на снігову бабу, чи кеглю для боулінгу.
- Змінюючи основи: науковці переглянули загальну теорію відносності Ейнштейна і запропонували нову, згідно з якою час існував ще до Великого вибуху. І це не суперечить загальній теорії.
- Дізнайтеся, чому Сатурн може позбутися своїх кілець: вони з'явилися близько 100 млн років тому (за часів динозаврів на Землі) і так само можуть повністю зникнути вже через 100 млн років
- Актуальне
- Важливе