live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені з'ясували точне походження брил зі Стоунхенджа

Дослідники з Університетського коледжу Лондона визначили, що внутрішні камені Стоунхенджа походять з рудників, які знаходяться на відстані 230 кілометрів від Еймсбері

Про це йдеться в журналі Antiquity.

Спори про походження блакитних каменів (чужорідних по відношенню до території монумента) Стоунхенджа ведуться вже сторіччя. Зараз геологи з Університетського коледжу Лондона виявили взаємозв'язок між двотонними брилами і рудниками, що знаходяться у пагорбів Преселі (Preseli Hills) в Західному Уельсі.

Вчені давно знали, що блакитні камені прибули з Уельсу, але зараз вони порівняли їх будову з оголеними породами Крейг Рос-і-Феліні (Craig Rhos-y-felin) і Карн Годог (Carn Goedog). За словами авторів, повний збіг не залишає сумнівів у походженні каменів. Наразі науковців більше цікавить тема транспортування каміння.

Археологи висувають кілька теорій. Одна з них полягає в тому, що стародавні люди могли транспортувати каміння на дерев'яних санях, щоб таким чином полегшити переміщення.

На користь цієї теорії свідчать рукотворні кам'яні платформи, знайдені поруч з копальнями. Раніше припускали, що плити могли транспортувати по воді, але зараз така гіпотеза здається малоймовірною, бо наземний маршрут більш прямий і короткий. 

"Що дійсно цікаво у відкритті, так це те, що ми ще на крок наблизилися до розкриття таємниці Стоунхенджа. Будь-який інший неолітичний пам'ятник Європи був побудований з мегалітів, які переміщували не більше ніж на 16 кілометрів. Зараз ми намагаємося зрозуміти, що ж такого важливого було в пагорбах Преселі п'ять тисяч років тому".

Автори припускають, що родовища каменів могли мати якесь ритуальне значення. Розкриттям цієї таємниці вони мають намір зайнятися надалі.

новини партнерів

‡агрузка...

18 жовтня, 2019 п'ятниця

18 жовтня, 2019 п'ятниця

17 жовтня, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати