live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Хто відповідальний за дороги та де гроші на ремонт: в Україні запрацював спеціальний портал


фото: ukravtodor
В Україні запустили портал, завдяки якому можна стежити за фінансуванням будівництва та ремонту доріг

Міністерство інфраструктури та офіс ефективного регулювання (BRDO) спільно запустили сайт, де можна побачити, як витрачаються бюджетні гроші на ремонт доріг у різних областях, які тендери оголошуються тощо.

Зокрема, на новому порталі можна знайти інформацію про таке:

  • Ремонт доріг у розрізі областей та доріг державного і місцевого значення.
  • Кошти, витрачені на безпеку руху.
  • Тендери, які були оголошені та проведені в областях.
  • Гроші, які фактично були витрачені замовниками.

"Водії та громадськість отримують доступ до інформації щодо кожної дороги на карті – що заплановано, скільки це коштує, хто проводить роботи, хто відповідає за поточний стан, можливість зворотного зв'язку. Бізнес отримує інформацію про плани будівництва/ремонту доріг, замовників і тендерів", – пояснюють в BRDO.

Так, згідно з даними організації, у 2018 році на українські дороги витратили понад 35 млрд грн. Однак більша частина доріг (близько 95%) залишається в незадовільному стані. При цьому 40% – потребують повного відновлення.

Кожен автомобіліст із кожного літра палива сплачує 0,21 євро акцизного збору, зазначають в організації. Із них 0,16 євро направляються в Дорожній фонд, звідки 35% йдуть на місцеві дороги, 60% – на траси державного та міжнародного значення, 5% – на фінансування безпеки руху.

На порталі є калькулятор, де водій може порахувати, скільки збору він заплатить, заправляючи машину, і куди підуть ці гроші.

Читайте також: Гроші є - доріг немає. Чому місцева влада не поспішає з ремонтом автошляхів

  • Нагадаємо, наприкінці червня Омелян оприлюднив статистику з освоєння коштів. За півроку дорожньої реформи Київ освоїв 69% виділених коштів, Івано-Франківщина — 65%. Та більшість регіонів освоїли за цей час менше половини, десять областей не подолали навіть позначку 20%, а три області – і 10%. Черкащина за півроку взагалі не спромоглася витратити хоч копійку.

  • Після зауваження міністра наприкінці липня статистика дещо змінилася, однак все ще дивує. Топ-5 найкращих областей за підсумками липня: Івано-Франківська – 89%, Хмельницька – 77 %, м. Київ – 77 %, Вінницька – 69%, Чернівецька – 57%. Найгірші результати у Луганській – 13%, Закарпатській – 13%, Рівненській – 14%, Черкаській – 15% та Полтавській – 15 % областях.

новини партнерів

18 січня, 2020 субота

17 січня, 2020 п'ятниця

18 січня, 2020 субота

17 січня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати