На Марсі зняли два сонячних затемнення поспіль
NASA опублікувало на своєму сайті кадри сонячного затемнення на Марсі, яке зняв марсохід Curiosity
Як ідеться у повідомленні агенства, камера під назвою Mastcam, встановлена на ровері, має безліч фільтрів, один з яких дозволяє спостерігати за Сонцем безпосередньо.
Завдяки йому і вдалося зафіксувати відразу два сонячних затемнення, які відбулися один за одним. Фобос - перший супутник Марса - затулив Сонце 26 березня. Його середній радіус - 11,2 кілометра. Він знаходиться ближче до планети в порівнянні з Деймосом - другим супутником. Його радіус - 6,2 кілометра. Він з'явився в об'єктиві марсохода трохи раніше, 17 березня.
Затемнення фобосом/ © NASA
Оскільки Фобос не здатний повністю затулити сонячний диск, таке затемнення називають кільцевим. Деймос же настільки маленький, а його орбіта віддалена, що він не здатний затьмарити зірку зовсім, тому вчені говорять, що він "переходить" через Сонце.
Затемнення Деймосом / © NASA
Сонячні затемнення на Марсі фіксували кілька разів різними роверами. Кожна нова зйомка потрібна для того, щоб уточнити координати орбіт супутників, пояснює один з учасників місії Curiosity Марк Леммон (Mark Lemmon):
"Більше спостережень, які ми накопичуємо з плином часу, допомагають визначити подробиці кожної орбіти. Вони весь час змінюються у відповідь на гравітаційне тяжіння Марса, Юпітера або навіть один одного, тому ми повинні коригувати дані".
На сьогодні відзнято вісім затемнень Деймосом і 40 затемнень Фобосом. Ці знімки вдалося отримати завдяки марсоходам Curiosity, Opportunity і Spirit.
Читайте також: Перший турист до Місяця: кого Ілон Маск запустить у космос на найпотужнішій ракеті SpaceX
- Незвичайний нахил Урана, який відрізняє його орбіту від інших у Сонячній системі, може бути пов'язаний із зіткненням з величезною крижаною протопланетою, вдвічі важчою за Землю.
- Вперше отримали фото новонародженої планети: європейські астрономи вперше в історії сфотографували планету на етапі формування в протопланетному диску, що оточує молоду зірку
- Вчені стверджують, що знайшли докази існування водяних гейзерів на найменшому з чотирьох найбільших супутників Юпітера, які називаються галілеєвими, Європі.
- Дізнайтесь, як це - летіти крізь Туманність Оріона. Астрономи і фахівці з візуалізації NASA скомбінували дані з космічних телескопів Hubble і Spitzer (видимий і інфрачервоний діапазони) і створили відео такого польоту
- Актуальне
- Важливе