live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Електорат Зеленського складається з трьох різних частин. Дві з них він може втратити відразу, - Головаха

Виборців Володимира Зеленського, котрі проголосували за нього у другому турі президентських виборів, можна умовно розділити на три однакові за своїм обсягом частини

Кожна із цих категорій виборців становить приблизно по 25% від усіх громадян України, які узяли участь в останніх виборах. Про це відомий український вчений, заступник директора Інституту соціології Національної академії наук України Євген Головаха розповів в програмі "Політичний маринад" з Мариною Данилюк-Ярмолаєвою на телеканалі Еспресо.TV.

Перша частина - це ті, хто "налаштовані на дружбу з Росією" та підтримували у першому турі проросійських кандидатів. Зеленського вони обрали як "менше зло" на противагу Петру Порошенку, зазначив експерт.

Друга частина також розглядає його, як "менше зло", але водночас вони виступають за європейських вектор політики президента.

"50% обирають Зеленського як менше зло", -  наголосив Головаха.

На думку Головахи, залежно від своїх перших кроків, згадані 50% новообраний президент може "одразу" втратити.

"Він може залишитися тільки з 25%", - зазначив дослідник.

Про третю частину соціолог висловився наступним чином:

"І тільки 25% - це його виборець. Це такий виборець, який не переймається суто етатистськими гаслами, бачить світ складнішим і дійсно хоче, щоб суспільство було не настільки ідеологізованим, політизованим, з чорно-білим сприйняттям. Ось ця чверть - це його виборці реальні".

При цьому усіх їх об'єднувало бажання зробити президентом людину, яка не заробила своїх статків на політиці.

"Не мала джерел кар'єрного зростання і фінансового добробуту в політичній сфері", - пояснив Головаха.

"Тобто його політична недосвідченість, на мій погляд, стала вирішальним фактором - чому саме зараз обрали його", -  підсумував соціолог.

 

новини партнерів

9 липня, 2020 четвер

9 липня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати