У Нацбанку назвали два ризики для фінансової стабільності в Україні
Члени Комітету з монетарної політики НБУ під час засідання щодо рівня облікової ставки відзначили появу нових значних ризиків для України
Про це йдеться в заяві Комітету з монетарної політики (КМП) за підсумками дискусії
Як зазначили в НБУ, нещодавні судові рішення щодо "ПриватБанку" можуть дискредитувати заходи щодо забезпечення стабільності, прозорості та ефективності банківської системи, створюють загрози фінансовій стабільності загалом.
"Крім того, в умовах політичної невизначеності актуальним залишається також ризик для збереження незалежності Національного банку, яка є фундаментом для посилення довіри бізнесу та населення до рішень з монетарної політики і банківського нагляду", - наголошується заяві.
У НБУ вважають, що зазначені ризики в разі справдження можуть мати масштабні наслідки, оскільки загрожують припиненням підтримки з боку міжнародних партнерів та ускладненням доступу до фінансових ресурсів на тлі пікових виплат за державним боргом.
У той же час більшість членів КМП (8 осіб) зауважила, що реалізація таких ризиків є форс-мажором і не входить до базового макроекономічного сценарію, який передбачає поступове пом’якшення монетарної політики.
"Натомість за збільшення ймовірності їх реалізації Національний банк повинен буде відповідно реагувати, зокрема монетарними інструментами", - йдеться в заяві.
Читайте також: Чим загрожує Україні рішення суду про незаконність націоналізації ПриватБанку. Пояснення Сергія Фурси
-
Нагадаємо, 18 квітня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації "ПриватБанку".
-
Громадський рух "ЧЕСНО" повідомив, судді, які визнали незаконною націоналізацію "ПриватБанку" та задовольнили позов мільярдера Ігоря Коломойського до Нацбанку та Кабміну, є недоброчесними.
-
Президент Петро Порошенко заявив, що перемога на виборах Володимира Зеленського призведе до повернення "ПриватБанка" олігарху Ігорю Коломойському та масової втрати коштів українцями.
-
20 квітня Печерський районний суд Києва ухвалив рішення про розірвання договору особистої поруки Ігоря Коломойського за кредитами рефінансування ПриватБанку на 9,2 млрд грн.
-
Скасування націоналізації ПриватБанку призведе до зриву програми співпраці з МВФ та скорочення взаємодії України з іншими міжнародними фінансовими інституціями, вважають аналітики рейтингового агентства Moody's.
-
Екс-очільниця Національного банку України Валерія Гонтарева вважає, що у разі скасування націоналізації ПриватБанк можуть ліквідувати.
- Актуальне
- Важливе