Іран відмовився від частини зобов'язань за ядерною угодою
Іран відмовився виконувати низку зобов'язань в межах ядерної угоди, підписаної в 2015 році
Про це заявив президента країни Хасан Рухані, повідомляє ВВС.
Відповідний лист було направлено країнам-учасницям угоди.
У заяві ради національної безпеки Ірану, що ухвалила відповідне рішення, вказується, що Іран на 60 днів припиняє дотримуватися зобов'язань щодо обмежень на запаси збагаченого урану і важкої води.
"Країнам-підписантам буде дано 60 днів для виконання своїх зобов'язань, особливо в банківській сфері і сфері нафтових родовищ. Тим часом, якщо вони не виконають вимоги Ірану, Ісламська Республіка Іран припинить дотримання норм із збагачення урану і заходів з модернізації реактора на важкій воді Арак", - йдеться в заяві.
Також наголошується, що США після виходу з угоди "неодноразово вводили односторонні і незаконні санкції".
"Це очевидне американське знущання, на жаль, не була зустрінуто ніякими належними діями з боку Ради Безпеки або решти членів договору", - заявили в Тегерані.
Нагадаємо, що в 2018 році США вийшли з угоди щодо ядерної програми Ірану і відновили санкції проти іранського режиму.
Верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї розпорядився, щоб Організація з атомної енергії Ірану негайно розпочала підготовку до збагачення урану, якщо ядерна угода, підписана в 2015 році, розвалиться після виходу з неї США. В Ірані на атомній електростанції Натанз почали будівництво центрифуг для збагачення урану.
Історична угода щодо іранської ядерної програми від 2015 року передбачає зняття частини санкцій з Ірану в обмін на обмеження його можливостей по збагаченню та зберіганню ядерних матеріалів. Президент США Дональд Трамп називав угоду несправедливою і сумнівався в тому, що вона обмежить ядерні амбіції Тегерана.
Проти виходу США з угоди виступили провідні країни ЄС і Росія.
- Актуальне
- Важливе