live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Міжнародний трибунал з морського права почав розгляд справи захоплених Росією українських моряків

У Міжнародному трибуналі з морського права почали розглядати справу захоплених Росією українських військових моряків

Про це повідомила у Facebook заступник Міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Лана Зеркаль.

"Затримані були не лише ці кораблі, а й 24 члени їхніх екіпажів. У результаті цього захоплення і затримання Росія порушила основний принцип імунітету військових кораблів, гарантований Конвенцією ООН з морського права", - заявила Зеркаль під час виступу в Міжнародному трибуналі з морського права.

Українська дипломат наголосила, що РФ послідовно порушує міжнародне право.

"Ці військовослужбовці переслідуються за вчинення кримінального правопорушення – незаконного перетину державного кордону Російської Федерації, щодо них проводяться заходи досудового розслідування. Їх затримання двічі було продовжено російськими судами. Вдруге це було лише три тижні тому, через два дні після того, як Україна подала на розгляд цього Трибуналу свій запит про застосування тимчасових заходів. Це лише додатковий приклад послідовної неповаги Росії до міжнародного права", - сказала Зеркаль.

Також дипломат наголосила, що Україна вдавалася до усіх можливих варіантів співпраці, щоб звільнити моряків, але РФ ігнорувала всі звернення та робила заяви, які суперечать одні одній.

У дусі Ст. 33 Статуту ООН ми надали Росії всі можливості для вирішення спору дипломатичними засобами. Ми працювали на багатьох міжнародних майданчиках, щоб змусити Росію дотримуватись своїх міжнародно-правових зобов’язань. Але ми, на жаль, не змогли досягти позитивного результату після кількох місяців виснажливої роботи. Тому, в нас не було вибору і ми вимушені були звернутись до судових процедур вирішення спору. Росія проігнорувала не лише запити України, але і численні заклики міжнародної спільноти, наполягаючи на тому, що її дії виправдані її національним законодавством та Конвенцією ООН з морського права. А тепер, Росія намагається уникнути аналізу своїх протиправних діянь цим Трибуналом, шляхом представлення їх як військової діяльності, яка може бути виключена з процедур вирішення спорів згідно з Конвенцією, незважаючи на те, що до того наполягала, що ці події не мають нічого спільного з військовими діями", - зазначила Зеркаль.

Дипломат нагадала, що Крим є частиною України, а район, де були захоплені українські кораблі та моряки, є українськими територіальними водами, захопленими Росією. Крім того, відповідно до міжнародного права, дії РФ були б незаконними навіть у разі затримання кораблів у російських територіальних водах.

"Поведінка Росії є грубим порушенням Конвенції та міжнародного звичаєвого права. Хочу наголосити, Крим є невід’ємною частиною України, а води, в яких були затримані судна, є територіальними водами України або виключною економічною зоною України. Дії Росії в будь-якому випадку порушували б Конвенцію, навіть якщо б Росія затримала українські військові кораблі в своїх територіальних водах або виключній морській економічній зоні. Імунітет військових кораблів є основоположним імунітетом суверена у міжнародній системі. Військові кораблі та їх персонал не можуть бути заарештовані правоохоронними органами іноземних держав та піддані юрисдикції іноземних судів", - наголосила Зеркаль.

  • Нагадаємо, 25 листопада в районі Керченської протоки Росія захопила українські військові кораблі, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь. Про намір вони, відповідно до міжнародних норм, поінформували іншу сторону. Однак замість забезпечити фарватер, російські диспетчери викликали кораблі ФСБ. Російські кораблі "Соболь", "Дон", "Мангуст"та "Суздалець" здійснили напад на кораблі ВМС України.
  • 27-28 листопада окупаційні "суди" в Криму заарештували 24 захоплених у полон українських моряків. Усім захопленим Росією українським морякам висунули звинувачення в "незаконному перетині кордону".
  • Усі захоплені Росією українські моряки назвалися військовополоненими.
  • 15 січня суд РФ продовжив арешт усім полоненим українським морякам. 16 із них заарештували до 24 квітня, ще чотирьох - до 26 квітня, оскільки через поранення їх уперше заарештували на два дні пізніше. Адвокати моряків оскаржили продовження арешту.
  • В ООН визнали військовополоненими захоплених Росією українських моряків.
  • Усім полоненим українським морякам призначили психіатричні експертизи.
  • Росія відмовилася брати участь в слуханнях трибуналу ООН щодо військовополонених моряків.

новини партнерів

22 вересня, 2020 вівторок

22 вересня, 2020 вівторок

21 вересня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати