live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Супрун спростувала ще один міф щодо уколів та пігулок

Чимало людей вірять у міф про те, що уколи дієвіші за пігулки, однак насправді немає значення, в якій формі діюча речовина потрапить до організму

Про це у Facebook написала в.о.міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

"Сьогодні ін’єкції — одна із найпоширеніших лікарських маніпуляцій. Щороку на планеті роблять щонайменше 16 мільярдів уколів. Але насправді використання ін’єкцій не завжди виправдане. Тож, відповідно до рекомендацій ВООЗ, за можливості варто надавати перевагу неін’єкційним лікам", - зазначила Супрун.

Вона спростувала міф про те, що уколи ніби більш дієві, аніж пігулки.

"У більшості випадків немає значення, в якій формі діюча речовина потрапить в організм. Лише в деяких випадках рекомендовано саме ін’єкційну форму. Це, до прикладу, невідкладні стани, знепритомнення пацієнта чи введення інсуліну", - зазначила Супрун.

За її словами, МОЗ пропонує змінити в Україні підхід до призначення ліків. 

"Пропонується, щоб лікарі призначали препарати в таблетованій формі у тих випадках, коли таблетка та укол мають рівнозначну дію. Проект наказу опубліковано для громадського обговорення. Використання пігулок замість уколів (якщо вони мають рівнозначну дію) має багато переваг. У першу чергу — для дітей, адже використання шприца з голкою має больовий й психологічний аспект. Після цього діти можуть почати панічно боятися лікарів та лікарень. Ані діти, ані дорослі не мусять терпіти біль, якщо можна обійтись без нього", - зазначила Супрун.

Все по темі

новини партнерів

‡агрузка...

19 жовтня, 2019 субота

19 жовтня, 2019 субота

18 жовтня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати