Вчені показали найдетальніший атлас південного полюса Місяця
Вчені склали найдокладніший атлас південного полюса Місяця на основі бортових камер і лідара орбітального апарату LRO
Про це йдеться на сайті Місячного і планетарного інституту (LPI).
Докладний атлас складається з 14 топографічних мап і знімків південного полюса Місяця. Учені займалися збором даних для складання мапи через зонд LRO більше 10 років.
Крім того, в Атлас увійшли також знімки полярних областей Місяця, зроблених космічним супутником "Клементина", а також багато інших наукових даних про Місяць.
На атласі можна побачити місце розташування так званих "крижаних пасток" - місць на полюсі Місяця, де практично ніколи не тане сніг. Вчені вважають, що в майбутньому подібні області можуть бути цікаві для колоністів, оскільки вони можуть бути джерелом води для виробництва ракетного палива і повітря.
Топографічна мапа
Світлова мапа Місяця
Нещодавно проведений повторний аналіз даних, зібраних сейсмографами місій "Аполлон", а також даних спектрографа LRO показав, що надра Місяця продовжують остигати, але супутник Землі як і раніше є сейсмічно активним.
Читайте також: Перший турист до Місяця: кого Ілон Маск запустить у космос на найпотужнішій ракеті SpaceX
- Незвичайний нахил Урана, який відрізняє його орбіту від інших у Сонячній системі, може бути пов'язаний із зіткненням з величезною крижаною протопланетою, вдвічі важчою за Землю.
- Вперше отримали фото новонародженої планети: європейські астрономи вперше в історії сфотографували планету на етапі формування в протопланетному диску, що оточує молоду зірку
- Вчені стверджують, що знайшли докази існування водяних гейзерів на найменшому з чотирьох найбільших супутників Юпітера, які називаються галілеєвими, Європі.
- Дізнайтесь, як це - летіти крізь Туманність Оріона. Астрономи і фахівці з візуалізації NASA скомбінували дані з космічних телескопів Hubble і Spitzer (видимий і інфрачервоний діапазони) і створили відео такого польоту
- Актуальне
- Важливе