//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Нацбанк має намір скоротити рівень доларизації української економіки вдвічі


фото: bank.gov.ua
Частка кредитів та депозитів в іноземній валюті в Україні перевищує 40%, однак її природній показник для України становить близько 20%

Про це заявив заступник голови Національного банку України Олег Чурій, повідомляється на сторінці НБУ у Facebook.

За його словами, разом із запровадженням плаваючого курсу та валютною лібералізацією важливо, щоб поступово відбувалась дедоларизація української економіки.

Скорочення частки кредитів та депозитів в іноземній валюті в Україні має відбуватись у природній спосіб: через збільшення привабливості розрахунків та накопичень у національній валюті.

"Жорстку монетарну політику, спрямовану на зниження інфляції, теж можна вважати опосередкованим інструментом дедоларизації, адже вона робить гривню привабливішою для інвестицій та накопичень", - сказав Чурій.

Заступник голови НБУ зазначив, що стійке зростання економіки забезпечує країну валютними надходженнями від експорту, а стримана монетарна політика та плаваючий курс національної валюти приваблюють капітал іноземних інвесторів.

  • Нагадаємо, заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова назвала високий рівень доларизації кредитних і депозитних портфелів банків другим найбільшим ризиком для економіки України. В умовах гнучкого курсу це несе певні ризики для балансів, пояснила вона.

новини партнерів

20 червня, 2019 четвер

19 червня, 2019 середа

20 червня, 2019 четвер

19 червня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати