Нацбанк має намір скоротити рівень доларизації української економіки вдвічі
Частка кредитів та депозитів в іноземній валюті в Україні перевищує 40%, однак її природній показник для України становить близько 20%
Про це заявив заступник голови Національного банку України Олег Чурій, повідомляється на сторінці НБУ у Facebook.
За його словами, разом із запровадженням плаваючого курсу та валютною лібералізацією важливо, щоб поступово відбувалась дедоларизація української економіки.
Скорочення частки кредитів та депозитів в іноземній валюті в Україні має відбуватись у природній спосіб: через збільшення привабливості розрахунків та накопичень у національній валюті.
"Жорстку монетарну політику, спрямовану на зниження інфляції, теж можна вважати опосередкованим інструментом дедоларизації, адже вона робить гривню привабливішою для інвестицій та накопичень", - сказав Чурій.
Заступник голови НБУ зазначив, що стійке зростання економіки забезпечує країну валютними надходженнями від експорту, а стримана монетарна політика та плаваючий курс національної валюти приваблюють капітал іноземних інвесторів.
- Нагадаємо, заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова назвала високий рівень доларизації кредитних і депозитних портфелів банків другим найбільшим ризиком для економіки України. В умовах гнучкого курсу це несе певні ризики для балансів, пояснила вона.
- Актуальне
- Важливе