live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Андрухович: Якщо казати про культурну експансію, то тихою сапою українська нація здійснює свою роботу

Поруч із культурною промоцією в цьому світі існує і культурна експансія

Про це сказав український письменник Юрій Андрухович під час виступу на ІІ Міжнародному форумі Центральної та Східної Європи Via Carpatia 2019, який проходить в смт Верховина на Івано-Франківщині, передає Еспресо.TV.

"Поруч із культурною промоцією в цьому світі існує і культурна експансія. Сучасні українці, громадяни України і так звані пост-громадяни, бо багато хто вже з картою поляка, чи з постійним проживанням в Португалії або Франції. Вони суттєво змінюють ситуацію українського письменника, який приїхав з виступом за кордон", - сказав Андрухович.

Андрухович пригадав, як почав ще на початку дев’яностих років приїжджати з виступами до Німеччини. Його виступи організовувалися часто разом з польськими письменниками, і в залі було до 90% поляків. Зараз ситуація змінилася, і в залі на його виступах може бути до 70-80% українців.

"Тобто, якщо казати про експансію, то тихою сапою українська нація здійснює свою роботу. Ми кажемо: заробітчани, заробітчани. Але не всі там заробітчани. Це люди різного плану і складу, які з’являючись за кордоном починають купувати українські книжки", - додав письменник.

  • Нагадаємо, що Міжнародний Форум Центральної та Східної Європи VIA CARPATIA відбувається просто неба серед карпатських гір у прикарпатській Верховині. Однією з складових форуму є міжнародна конференція "Коло Вінценза". Андрухович виступав на тематичній панелі "Промоція України в світі через культуру". Захід триває з 14 по 16 червня.

 

новини партнерів

‡агрузка...

14 жовтня, 2019 понеділок

14 жовтня, 2019 понеділок

13 жовтня, 2019 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати